• facebook
 • rss
 • Wiemy, kto wybuduje bulwary

  Tomasz Gołąb

  dodane 19.09.2012 10:59

  W ciągu dwóch i pół roku lewy brzeg Wisły ma się zmienić nie do poznania. Kosztem 122 milionów złotych Hydrobudowa Gdańsk S.A. ma przebudować pierwszy jego odcinek: od ul. Boleść do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Powstanie deptak, pływające przystanie dla prywatnych łodzi i barek usługowych i przystanki tramwaju wodnego.

  Tak będą wyglądały bulwary między ul. Boleść i Mostem Śląsko-Dąbrowskim   Lewy brzeg Wisły przebuduje Hydrobudowa Gdańsk
  Tak będą wyglądały bulwary między ul. Boleść i Mostem Śląsko-Dąbrowskim
  Biuro Prasowe m.st. Warszawy
  Odcinek między ul. Boleść i Mostem Śląsko-Dąbrowskim przebuduje Hydrobudowa Gdańsk. Firma ma już doświadczenie w podobnych realizacjach: budowała m.in. przystań jachtową przy sopockim molo, przystanki tramwaju wodnego w Gdańsku i wejście do portu w Szczecinie. Teraz zajmie się warszawskim lewym brzegiem Wisły. Miasto zdecydowało właśnie o powierzeniu jej prac nad pierwszym etapem przebudowy bulwarów wiślanych. Wzdłuż promenady nabrzeże rzeki zostanie przebudowane i wyposażone w taki sposób, by mogły tu cumować nie tylko statki kontraktowane przez miasto, ale także łodzie rekreacyjne i barki usługowe. Dostarczone zostaną elektryczność, woda i odprowadzanie ścieków. Pojawi się też pływająca przystań, a przy ul. Grodzkiej oraz ul. Boleść – przystanki tramwaju wodnego. Cały, około dwukilometrowy odcinek od ul. Boleść do mostu Świętokrzyskiego w ciągu dwóch i pół roku ma zmienić się w strefy rozrywki, kultury i edukacji. Przy Centrum Nauki Kopernik znajdzie się park żywej rzeki, powstanie także plaża, a na wysokości Mariensztatu - pawilony.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół