• facebook
 • rss
 • Św. Hildegarda spod Warszawy

  APU

  dodane 08.10.2012 10:35

  W Józefowie działa centrum medyczne, w którym metodami św. Hildegardy leczy się ciało i... duszę

  - Niech to miejsce służy ludziom, by odzyskiwali zdrowie, siły, wzrastali w Bogu - mówił 7 października, podczas uroczystego otwarcia Centrum św. Hildegardy z Bingen, ks. Kazimierz Gniedziejko, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie. - Święcimy miejsce niezwykłe, w którym będzie można zadbać o zdrowie fizyczne, i o ducha. Jego patronką jest kobieta wyjątkowa, święta benedyktynka, która stworzyła naturalną medycynę, a jednocześnie była teologiem, muzykiem. Św. Hildegarda pozostawiła wielkie dzieło, dziedzictwo, z którego możemy czerpać do dziś. Niech Pan Bóg błogosławi, a św. Hildegarda dopomaga wszystkim, którzy przyjdą do Centrum po pomoc. 

  Podczas otwarcia Centrum można było spróbować hildegardowych specjałów, czyli słynnych ciasteczek z orkiszu, a także napić się kawy orkiszowej. Elżbieta Ruman, założycielka Centrum - przedstawiała specjalistki medycyny hildegardowej, które będą przyjmowały chorych. Można też było kupić produkty z leczniczego orkiszu: chleb, makarony. A także polecane przez św. Hildegardę zioła i miód. 

  - Z pewnością będziemy korzystać z Centrum, choć produkty, które tutaj można kupić, są droższe niż w zwykłych sklepach - mówiła jedna z pań obecnych na otwarciu.

  - Ceny są wyższe niż sklepowe, gdyż nasz orkisz to prawdziwy orkisz leczniczy, nie podróbki - tłumaczył Maciej Szpunar, współtwórca Centrum. - W wielu sklepach pojawia się mnóstwo produktów, które mają w nazwie orkisz. A z prawdziwym orkiszem nie mają wiele wspólnego... Nasz orkisz pochodzi z Kaszub, jest produkowany tradycyjnymi metodami.

  W Centrum będą organizowane warsztaty z kuchni św. Hildegardy, wykłady z medycyny opartej o zioła i orkisz. Można się też zapisywać na konsultacje medyczne. Adres Centrum: ul. Piłsudskiego 30, Józefów. Więcej informacji: centrumhildegardy@gmail.com.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół