• facebook
 • rss
 • „1Piętro” już otwarte

  Agata Ślusarczyk

  dodane 13.10.2012 13:26

  Papieskie centrum kultury pod nazwą „1Piętro” mieści się w kamienicy przy ul. Foksal 11, w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II na pierwszym piętrze. 12 października oficjalnie zainaugurowało swoją działalność.

  Duża sala, która wystrojem przypomina stołeczne klubo-kawiarnie, będzie miejscem spotkań z inspirującymi ludźmi, wybitnymi himalaistami, podróżnikami, autorami wartościowych książek. Centrum będzie organizować warsztaty np. operatorskie, dziennikarskie czy poświęcone tworzeniu filmików animowanych, oraz imprezy towarzyszące np. wspólne kolędowanie, urodziny Karola, wystawy.

  W ramach „1Piętra” odbywać się będą dyskusje o sprawach publicznych i duchowości. Swoją działalność prowadzić tu będzie również telewizja Foksal 11.

  - Centrum jest także otwarte na inicjatywy zewnętrzne pod warunkiem, że dotyczą wartości, o których mówił Jan Paweł II. "1Piętro" to przede wszystkim miejsce spotkań i dialogu – mówi Adrian Sinkowski, rzecznik CMJPII.

  W tygodniu od 8 do 12 października, poprzedzającym inaugurację działalności „1Piętra” odbywały się panele, wernisaż, wiele akcji ulicznych oraz koncerty. W dniu uroczystego otwarcia zagrał duet Paula i Karol – folkowy zespół z Warszawy.

  Paula i Karol "Calling"

  Paula & Karol - Calling (Official Video)
  PaulaKarolOfficial

  Tego samego dnia odbył się także happening „Uwolnij kulturę”, panel na temat "Debata patriotyzmu w kulturze", otwarta została wystawa „Papież spotkania -  Papież dialogu”. W okolicach Uniwersytetu Warszawskiego i wzdłuż Chmielnej uruchomione były przystanki, wokół których jeździły riksze, które dowoziły chętnych na "1Piętro". Więcej szczegółów i pełen program można znaleźć na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II (centrumjp2.pl>>).


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół