• facebook
 • rss
 • Kolejne ekshumacje w Warszawie?

  jjw/PAP

  dodane 03.11.2012 12:45

  Prokuratura zapowiedziała, że do końca roku odbędą się jeszcze dwie ekshumacje ofiar smoleńskiej katastrofy, co do których tożsamości ma wątpliwości. Portal niezależna.pl donosi, że obie dotyczą warszawskich duchownych.

  „Nasz Dziennik” i portal niezależna.pl informują, że choć prokuratura nie ujawnia nazwisk osób, których ciała będą ekshumowane, najprawdopodobniej będą to ciała duchownych – kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej ks. Zdzisława Króla, spoczywającego w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, oraz ks. prof. Ryszarda Rumianka, rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pochowanego na cmentarzu w Pyrach, na warszawskim Ursynowie. Ekshumacje ich ciał miałyby się odbyć 12 listopada.

  We wrześniu w Warszawie i Gdańsku ekshumowano dwie inne ofiary katastrofy smoleńskiej. Po przeprowadzeniu badań genetycznych prokuratorzy poinformowali, że doszło do zamiany ciała legendarnej działaczki Solidarności Anny Walentynowicz z ciałem innej osoby; jak się później okazało – wiceprzewodniczącej Fundacji "Golgota Wschodu" Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej. Prokuratorzy zapowiedzieli wówczas, że do końca roku zostaną przeprowadzone jeszcze cztery kolejne ekshumacje ciał ofiar katastrofy.

  W 2011 r. w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej wojskowa prokuratura ekshumowała ciało Zbigniewa Wassermanna, zaś w marcu w 2012 r. – Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki. Prokuratorzy informowali, że nie ma wątpliwości dotyczących tożsamości tych zwłok.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół