• facebook
 • rss
 • Zagrają po chrześcijańsku

  Agata Ślusarczyk

  dodane 07.11.2012 11:37

  9-11 i 25 listopada odbędzie się II edycja Festivalu Chrześcijańskie Granie. Do wygrania bilety na koncert.

  Pierwszy etap Festivalu Chrześcijańskie Granie - Mazowiecki Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej rozpocznie się 9 listopada. Przez dwa dni w Dobrym Miejscu przy ul. Dewajtis 3 zaprezentują się dwie kategorie wykonawców: zespoły muzyczne i schole oraz chóry.

  - Nasze zaproszenie kierujemy głównie do amatorskich grup zajmujących się oprawą Mszy św. czy innych wydarzeń religijnych, które chcą podnieść swoje kwalifikacje – wyjaśnia Marcin Królak organizator festiwalu.

  4-5 minutową prezentację można będzie wykonać w profesjonalnych warunkach. Występ także ocenią profesjonaliści (m.in. prof. dr ks. Andrzej Filaber – dyrektor Instytutu Szkolenia Organistów). W sumie w przesłuchaniach weźmie udział ponad 500 osób, gównie z Warszawy i okolic. Najlepsi dostaną nagrodę w wysokości 1 tys. zł. na sprzęt muzyczny.

  10 listopada o godz. 18 w Dobrym Miejscu odbędzie się koncert galowy „Złote Krążki 2012”. – To nowy element Festivalu. Chcemy wyróżnić zespoły, które wybijają się jeśli chodzi o sprzedaż i ewangelizację – mówi Marcin Królak. Przed publicznością wystąpią nagrodzone zespoły: Love Story – za najlepiej sprzedająca się płytę w sklepie Chrześcijańskie Granie,  Arkadio – pierwsze miejsce w plebiscycie Płyta roku 2011 sklepu Chrześcijańskie Granie, Strona B – Debiut roku 2012 (nagroda publiczności i jury koncertu). Krążek dostanie także zespół Mate.O.

  Love Story "Talita Kum"

  Love Story - Talitha kum
  zespolls

  Trzeci element festiwalu to Niedziela Uwielbienia. Rozpocznie się 11 listopada o godz. 17 wprowadzeniem do projekcji filmu "Ja Jestem", Po filmie można będzie posłuchać świadectwa Macieja Bodasińskiego współtwórcy filmu. Następnie o godz. 19 w kaplicy Dobrego Miejsca odbędzie się Msza św. i modlitwa za polską młodzież z okazji Dnia Niepodległości, po Eucharystii - Uwielbienie.

  Ja Jestem

  Ja Jestem - trailer (PL)
  MikaelFilms

  Ostatnim punktem Festivalu będzie koncert Antoniny Krzysztoń (25.11 o godz. 18) Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie mediów katolickich - Radia Warszawa 106,2 FM.

  Więcej informacji o biletach można znaleźć na www.festival.chrzescijanskiegranie.pl>>. Dla Czytelników internetowego serwisu warszawa.gosc.pl mamy dwa podwójne bilety na koncert "Złote Krążki 2012". Rozlosujemy je wśród osób, które na adres warszawa@gosc.pl prześlą mail z hasłem: "Złote Krążki 2012". W mailu prosimy podać swoje imię i nazwisko. 
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół