• facebook
 • rss
 • Piłką uczczą niepodległość

  apu

  dodane 08.11.2012 17:01

  Piłka nożna to doskonały sposób, by cieszyć się z odzyskanej niepodległości.

  W turnieju zagrają chłopcy urodzeni w 2003 r. Ale bawić się mogą wszyscy   Jak uczcić niepodległość? Piłką!
  W turnieju zagrają chłopcy urodzeni w 2003 r. Ale bawić się mogą wszyscy
  Agata Puścikowska/GN
  Młodzi piłkarze wraz z rodzinami Niepodległościowym Turniejem Piłki Nożnej uczczą odzyskanie przez Polskę niepodległości. Już w sobotę 10 listopada chłopcy rozegrają prawdziwe piłkarskie zawody. Imprezę, w której wezmą udział mieszkańcy Mazowsza i Krakowa, organizuje Stowarzyszenie "Sternik"".

  – Rodzina i ojczyzna to wartości, które się ściśle łączą. A sport jest świetnym narzędziem wychowawczym – twierdzi Dariusz Justyniarski, jeden z organizatorów turnieju, dyrektor Szkoły "Żagle" Stowarzyszenia "Sternik". – Słowa: "Taka będzie Rzeczpospolita, jakie jej młodzieży chowanie" nie straciły na ważności i aktualności. Trzeba wcielać je w życie, również przy pomocy piłki nożnej, która jest pasją wielu chłopców. 

  W przerwie rozgrywek dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz poprowadzi konferencję „Jak wychować mistrza?”. Opowie o sztuce motywacji do wysiłku na przykładach Adama Małysza, Justyny Kowalczyk, Feliksa Stamma i Kazimierza Górskiego.

  W zawodach wezmą udział drużyny: KS Cracovia Kraków, Polonia Warszawa, Legia Warszawa, PKS Radość, MLKS Józefovia Józefów, OKS Otwock, Zwar Międzylesie, Victoria Zerzeń, KS Wesoła, Victoria Sulejówek, UKS Żagle Warszawa.

  W rozgrywkach wezmą udział chłopcy urodzeni w 2003 r. Organizatorzy zapraszają jednak całe rodziny, które aktywnie chcą spędzić sobotę poprzedzającą Święto Niepodległości. Konferencja z udziałem Przemysława Babiarza odbędzie się na terenie Szkoły "Strumienie" w Józefowie, przy ul. 3 Maja 129, o godz. 13. Cały turniej odbędzie się w hali sportowej Szkoły "Strumienie" i będzie trwał od godz. 8.30 do godz. 18.

  Honorowy patronat nad turniejem objął marszałek województwa mazowieckiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół