• facebook
 • rss
 • Rarytasy z IPN-owskiej półki

  Agata Ślusarczyk

  dodane 09.11.2012 20:03

  Kilkaset historycznych książek, albumów, czasopism, gier, komiksów edukacyjnych i nowości. 9-10 listopada, z okazji Święta Niepodległości, IPN organizuje III kiermasz swoich wydawnictw.

  W Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki z godziny na godzinę robiło się tłoczniej. Wielu warszawiaków przyjechało tu specjalnie, by upolować historyczną perełkę i to w atrakcyjnej cenie.

  Na III kiermaszu wydawnictw Instytutu Pamięci Narodowej woluminy prezentuje dziewięć oddziałów IPN. Łącznie na miłośników historii czeka kilkaset tytułów: książek, albumów, czasopism, gier, komiksów edukacyjnych i nowości.

  Wśród nich „chodliwe” pozycje tj. „Mój słownik PRL-u” Marka Nowakowskiego z rysunkami Andrzeja Krauzego, „Uciekinierzy z PRL-u” Moniki Bortlik-Dźwierzyńskiej i Marcina Niedurnego o śmiałkach, którzy uciekając przed komuną przepływali Bałtyk kajakiem czy pontonem czy gra „Kolejka” pokazująca realia życia w PRL-u w sześciu wersjach językowych.

  Wśród woluminów można także znaleźć pozycje dotyczące Kościoła np. „Aparat represji wobec ks. Jerzego Popiełuszko”, "Pielgrzymki Jana Pawła II do Krakowa w oczach SB" Rafała Łatki czy „Śmierci się z nas nikt nie boi - listy kapłanów archidiecezji wileńskiej z ZSRR”  ks. Adama Szota i Waldemara F. Wilczewskiego.

  A także nowość np.  „Taniec na linie, nad przepaścią - organizacja Polska na wychodźstwie i jej łączność z krajem w latach 1945–1955” Jana Żaryna czy album o gen. Leopoldzie Okulickim Janusza Kurtyki i Jacka Pawłowicza.

  Publikacje Instytutu mają atrakcyjne ceny. – Sprzedajemy jej bez księgarskiej marży. Dodatkowo część wydawnictw jest przeceniona. Niektóre książki można kupić od 2 zł – mówi sprzedawca z IPN.

  Kiermasz historycznych książek odbywa się 9-10 listopada na parterze Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w godz. 10-19.

  Zobacz miejsce na mapie:


  Wyświetl większą mapę

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół