• facebook
 • rss
 • Patriotyzm (nie tylko) na sportowo

  APU

  dodane 10.11.2012 18:12

  Młodzi piłkarze rozegrali Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej. Przemysław Babiarz podpowiadał jak wychować córkę lub syna - na sportowca z wartościami

  - Każdy z rewelacyjnych polskich sportowców: Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, czy najnowsza nasza gwiazda - Jerzy Janowicz, mieli w swojej karierze momenty kryzysu - mówił 10 listopada, podczas konferencji towarzyszącej Niepodległościowemu Turniejowi Piłki Nożnej, dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz. - W pewnym momencie, wszyscy ci wielcy sportowcy, znaleźli się prawie na dnie. Jednak byli wśród nich ludzie, którzy potrafili podać im rękę, uwierzyli w nich i odpowiednio pokierowali. Więc po upadku, przyszła pora na sukcesy. 

  Przemysław Babiarz przypomniał też, że rolą rodziców jest mądre kierowanie dziećmi, ich karierą. Jednocześnie rodzice powinni zawsze zostać... rodzicami. Gdy rodzic staje się trenerem, może to zniszczyć relacje w rodzinie. 

  - A najważniejsze jest pokazanie dziecku, młodemu sportowcowi, że się w niego wierzy. Takie odczucie - uskrzydla młodego człowieka. Powoduje, że nawet mniej zdolni, mogą wiele zyskać - uważa Babiarz. 

  Dziennikarz sportowy Marcin Majewski, podkreślił natomiast jak ważne jest by młody sportowiec potrafił łączyć treningi z nauką. - Justyna Kowalczyk robi doktorat. A Otylia Jędrzejczak, choć to bardzo trudne - na długie wyjazdy zabierała książki i udało jej się napisać, i obronić, bardzo poważną pracę magisterską. Wielu mądrych trenerów dyscyplinuje swoich młodych zawodników: sprawdzają ich wyniki w nauce, motywują do wysiłku. Bo kariera sportowa jest ważna. Lecz ważne jest też odpowiednie kształtowanie intelektualne. Te dwa czynniki muszą iść w parze: wtedy rozwój młodego człowieka jest harmonijny.

  Konferencja z udziałem dziennikarzy sportowych odbyła się w przerwie między rozgrywkami Niepodległościowego Turnieju Piłki Nożnej. Na turniej przyjechało kilkanaście drużyn z Warszawy i Krakowa. W rozgrywkach brali udział chłopcy urodzeni w 2003 r. Na terenie Szkoły Strumienie w Józefowie, gdzie turniej się odbywał, można też było obejrzeć wystawy prac plastycznych dzieci i wystawę o tematyce niepodległościowej. Chętni mogli też obejrzeć filmy o tematyce historycznej i patriotycznej. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół