• facebook
 • rss
 • „Dmowski nie jest moim bohaterem”

  mw

  dodane 11.11.2012 20:08

  Na trasie policja musiała kilka razy interweniować, gdyż próbowano zakłócić marsz, ale obeszło się bez większych incydentów.

  Marsz wyruszył około 13.30 sprzed Pomnika Bohaterów Getta przy ul. Zamenhofa w kierunku Placu Zamkowego. Szła głównie młodzież. Wśród znanych postaci można było dostrzec dziennikarkę Ewę Wanat i feministkę Kazimierę Szczukę. Marsz zorganizowano pod hasłem „Faszyzm nie przejdzie". Na trasie policja musiała kilka razy interweniować, gdyż próbowano zakłócić pochód, ale obeszło się bez większych incydentów. Uczestnicy nieśli transparenty, a na nich takie hasła jak: „Nacjonalizm zabija”, „Wolność równość, tolerancja”, „Faszyści precz z naszych ulic”, „Roman Dmowski nie jest moim bohaterem”. Co jakiś czas marsz zatrzymywał się, by przypomnieć do czego prowadzą skrajnie prawicowe idee, między innymi przy rondzie de Gaulle'a wspomniano zadymy przed meczem Polska - Rosja w czasie Euro 2012. Według antyfaszystów były one powodowane nienawiścią i nacjonalizmem. Natomiast na Nowym Świecie ogłoszono, że powstała nowa partia skrajnie prawicowa – Ruch Narodowy, której będzie prezesował obecny szef Młodzieży Wszechpolskiej - Robert Winnicki. Z kolei pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego wspomniano o istniejącym przed wojną getcie ławkowym dla Żydów.

  - Idę, bo widzę, że odradza się faszyzm. I nie tylko w Warszawie, ale na przykład w takich miastach jak Białystok, gdzie niszczone są groby żydowskie – powiedział Jakub Kundzik.

  - Nie przyszłam demonstrować, ale świętować wolność – dodała Iza Kundzik.

  - Przyszłam na chwilę popatrzeć. Tam idzie mój syn, Tomasz. Przyniosłam mu rogaliki świętomarcińskie, bo obiadu nie jadł. Jestem dumna z syna, który walczy o miejsce w kraju dla każdego obywatela. Skrajna prawica nam zagraża, tak być nie może - mówi Anna.

  Pochód zakończył się pokojowo na Placu Zamkowym. Podczas tego marszu żaden policjant nie został ranny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Tadeusz
   12.11.2012 23:03
   Należy gwoli ścisłości informacji dodać, że brało w tym marszu udział kilkadziesiąt osób (dane z TVP), brawo. Na wielu hasłach kłamstwa... nie komentuję, bo widać, ze ci ludzie nie znają historii i zaprzeczają oczywistym faktom. Np. ich zdaniem miesiączka jest przelewaniem krwi, a zabijanie nienarodzonych to co? "Bezkrwawy" zabieg???
   PS. Przy takich trochę manipulujących informacjach przydałaby się mała uwaga od redakcji oczywiście wyraźnie zaznaczona.
  • MOSCARDI
   12.11.2012 23:16
   http://www.youtube.com/watch?v=TNdy0ea6gc4
  • MOSCARDI
   12.11.2012 23:19
   +Żaden policjant nie został ranny.. Ciekawe... Chyba dlatego, że prawica nie stosuje faszystowskich metod, jak antyfaszyści: mieszanie się w tłum i rzucanie kamieniami w policjantów, podając się za "prawicowców"...
  • Licealista anarchista
   22.04.2014 22:18
   "Faszyzm zabija - ciekawe kto więcej ludzi zabił w Polsce w ostatnich dziesięcioleciach - faszyści czy komuniści"

   Chciałem dodać że komunizm ≠ lewica

   Prawdopodobnie za nie długo posypie się fala ludzi która będzie pisała że jestem mocny tylko w internecie ,ich nienawiść bierze się nie wiadomo skąd ,dlatego chciałem jedynie powiedzieć że wszyscy ludzie są równi więc nawet jeśli ktoś jest patriotą nie powinien obrażać innych ...

   Dla mnie patriota to osoba kochająca swój kraj nie zależnie od tego czy mieszkają w nim żydzi czy polacy ,głupie dla mnie jest to że antyfaszyści blokują tych łysych kretynów 11 listopada ,niech sobie chodzą tego 11 ,tacy idioci nigdy nie wymrą powinno się ich po prostu unikać i z takimi nie zadawać może w końcu zapuszczą włoski i dorosną że życie jest dla wszystkich a nie tylko dla aryjskiej rasy ...
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół