• facebook
 • rss
 • Klerycki teatr na święta

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 04.12.2012 10:40

  Tradycją praskiego seminarium duchownego są sztuki teatralne, przygotowujące widzów do Bożego Narodzenia. W ty roku reżyserii podjął się aktor Artur Barciś. Własny spektakl przygotowało też Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

  Zgodnie z seminaryjną tradycją klerycy trzeciego roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę „Miodowe święta”, którą w tym roku wraz z alumnami wyreżyserował aktor Artur Barciś, znany widzom m.in. z telewizyjnych seriali „Miodowe lata” i „Doręczyciela”. „W spektaklu każdy znajdzie coś dla siebie. Trochę komedii, dramatu, trochę scen wziętych z życia naszych rodzin. A to wszystko w aurze Świąt Bożego Narodzenia” – zapewniają aktorzy i reżyser. Będzie to adaptacja teatralna jednego z odcinków serialu komediowego „Miodowe Lata”. Perspektywa przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia przeraża Karola. Razem ze swoim przyjacielem i sąsiadem, Tadziem Norkiem, wpadają na pomysł uniknięcia trudów związanych z organizacją rodzinnej Wigilii. Ich niecny plan zostaje jednak zdemaskowany przez żony. Wszystko wskazuje na to, że bohaterowie będą musieli spędzić tegoroczną Wigilię tylko we dwóch…

  Spektakle odbywają się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na Tarchominie (ul. Mehoffera 2) w terminach:

  *8 grudnia – godz. 19 – premiera spektaklu

  *9 grudnia – godz. 15 i 18

  *11 grudnia – godz. 18.30

  *12 grudnia – godz.  18.30

  *15 grudnia – godz. 15 i 18

  *16 grudnia – godz. 15 i 18

  *19 grudnia – godz. 18.30

  Wstęp wolny. Ze względów organizacyjnych, grupy zorganizowane (od 10 osób) proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału pod nr (0-22) 676-53-40, 676-53-50.

  Na teatr zapraszają też alumni trzeciego roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. "Podobni" to sztuka oparta na tekście dramatu "Dzień gniewu" Romana Brandstaettera. To przede wszystkim przesycone biblijnymi odniesieniami studium tych podobieństw. Pod warstwą fabuły opowiadającej historię żydowskiego zbiega, szukającego ocalenia za klasztornym murem; esesmana, który w młodości chciał zostać księdzem i jego dawnego przyjaciela, Przeora, "Podobni" stawiają pytanie o naszą wiarę.Bo jeśli bycie Chrystusowym, czyli podobieństwo do Niego stanowi sens naszego chrześcijaństwa, to jak odnaleźć je w sobie samym? Gdzie szukać go w drugim człowieku? Jak o nim nie zwątpić, gdy doświadczamy cierpienia i zła? Jak zachować w sobie to podobieństwo – jak mówi liturgia sakramentu chrztu – aż po życie wieczne?

  Terminy spektakli:

  * 9 grudnia - godz. 15 i 18

  * 12 grudnia - godz. 18.30

  *15 grudnia - godz. 16 i 19

  *16 grudnia - godz. 16 i 19

  *19 grudnia - 18.30

  *9 stycznia 2013 r. - godz. 18.30

  *12 stycznia - godz. 19

  *13 stycznia - godz. 18

  Rezerwacje biletów przyjmujemy pod adresem kurs3wmsd@gmail.com lub telefonicznie 798-633-911. Wstęp wolny.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół