• facebook
 • rss
 • Kożuchowska, Żak, Ziemiec... czytają Pismo św.

  Tomasz Gołąb

  dodane 05.01.2013 22:03

  Znani polscy aktorzy i dziennikarze przez 12 niedziel Roku Wiary będą czytać wybrane teksty Biblii, Ojców Kościoła i pisarzy wczesnochrześcijańskich.

  Duszpasterstwo Akademickie kościoła św. Anny w Warszawie oraz środowisko artystyczne stolicy zapraszają na festiwal Biblii „Na początku było Słowo”. Na festiwal złoży się cykl 12 spotkań, w czasie których znani polscy aktorzy i dziennikarze będą czytali wybrane teksty Biblii, Ojców Kościoła i pisarzy wczesnochrześcijańskich.

  – Nasza propozycja jest prosta: abyśmy spojrzeli na Pismo Święte jak na Księgę, która choć spisana wieki temu, wciąż zachwyca, inspiruje, prowadzi. Problem polega na tym, że nie zawsze udaje nam się to odkryć. W Kościele katolickim przeżywamy teraz Rok Wiary, który jest wspaniałą okazją, by powracać do Źródła, czyli do Pisma – tłumaczy aktor serialu „M jak Miłość”, Tadeusz Chudecki, jeden z pomysłodawców festiwalu. – Każde spotkanie stanowić będzie zamkniętą tematycznie całość, opartą przede wszystkim na recytowanym Słowie i obudowaną ułatwiającą refleksję muzyką.

  Najbliższe spotkanie, 6 stycznia, poświęcone będzie tajemnicy narodzin Boga. Punkt centralny stanowić będą fragmenty Ewangelii dotyczące narodzenia Jezusa, połączone z fragmentami Księgi Izajasza i osadzone w wybranych kazaniach teologów wczesnego chrześcijaństwa. Teksty będą prezentowane przez: Małgorzatę Kożuchowską, Halinę Łabonarską, Tadeusza Chudeckiego, Cezarego Żaka oraz Krzysztofa Ziemca. Recytacji towarzyszyć będzie śpiew Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego.

  Kolejne wieczory zaplanowane są na 17 lutego, 17 marca, 14 kwietnia i 12 maja.

  Organizatorami koncertów są Rektor Kościoła Akademickiego Świętej Anny ks. Jacek Siekierski, nad wyborem tekstów czuwa ks. Przemysław Ćwiek, reżyserem kolejnych spektakli jest Tadeusz Chudecki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół