• facebook
 • rss
 • Kicając do WC

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 15.01.2013 17:51

  Aura sprzyja częstszym kontaktom ze służbą zdrowia. Niestety.

  „Misją Warszawskiego Szpitala dla Dzieci jest niesienie pomocy wszystkim potrzebującym dzieciom. Dążymy do tego wykorzystując całą naszą wiedzę, doświadczenie i życzliwość personelu” – reklamuje się szpital przy Kopernika. Reklama reklamą, ą życie życiem, zwłaszcza w mroźne dni, kiedy chirurgiczno-ortopedyczna izba przyjęć pęka w szwach. Dzieci połamane, zwichnięte, obolałe i te, które przyszły na planowe wizyty kontrolne. Wszystkie karnie czekają, kilka godzin, nawet wtedy gdy lekarz kończy dyżur, a jego zastępca przychodzi dopiero po godzinie.

  Ale czekającym małym pacjentom czasem chce się do toalety i tu pojawia się problem. Jedyne na parterze WC, zresztą tuż przy poczekalni jest zamknięte na kluczyk - dostęp do niego ma tylko personel. Pacjenci muszą zejść do piwnicy, podwójnym ciągiem schodów. Także ci z urazami nóg, chodzący o kulach, z nogami w gipsie lub w usztywniaczach…

  - Pani weźmie dziecko na ręce i zniesie – radzi pani w rejestracji.

  Mojej 11-latki już nie udźwignę, choć chuda, ale ze zgrozą pomyślałam o tym, gdyby uraz przytrafił się jej starszemu bratu.

  - A co ja pani zrobię… Tu jest toaleta tylko dla personelu – denerwuje się rejestratorka, kiedy proszę o kluczyk do „parterowego” WC. Denerwuje się jeszcze bardziej, gdy pytam o kierownika izby przyjęć.

  I sama nie wiem, co bardziej mnie zdenerwowało: to, że w szpitalu dziecięcym chwalącym się „najwyższą jakością usług”, połamane dzieci muszą kicać po schodach do piwnicznego WC, a zdrowy bądź co bądź personel ma go pod nosem, czy też zwykła ludzka nieżyczliwość.

  A drugiej pani rejestratorce, która w tajemnicy przed „panią-dobra rada” dała mi cenny kluczyk, bardzo dziękuję. Tylko że to nie rozwiązuje problemu.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół