• facebook
 • rss
 • Wróć do domu, Warszawo

  Agata Ślusarczyk

  dodane 16.01.2013 11:06

  Profesjonalni muzycy i mocne uwielbienie. 16 stycznia o godz. 19 w kościele św. Andrzeja Boboli na ul. Rakowieckiej odbędzie się kolejna edycja koncertu uwielbienia Back Home Warsaw.

  Pomysł, by śpiewem uwielbiać Boga zrodził się podczas ubiegłorocznej Misji Warszawy. - Od lat organizujemy w naszym duszpasterstwie koncerty uwielbienia. Pomyśleliśmy, że tym razem warto zrobić z tego osobne wydarzenie i zaprosić osoby, które na co dzień nie mają kontaktu z Kościołem - mówi Tomasz Pradela, z jezuickiej wspólnoty DOM, która pod patronatem Stowarzyszenie Polskiej Muzyki Chrześcijańskiej MuzaDei organizuje uwielbienia. I dodaje: Back Home Warsaw to wydarzenie ewangelizacyjne, wezwanie do powrotu do domu - tego domu, o którym większość z nas w ogóle nie myśli jak o domu, czyli do Kościoła.

  Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. Po niej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i rozpocznie się uwielbienie. - Każde spotkanie ma także swoje Ewangeliczne przesłanie. Tym razem będziemy modlić się prologiem z Ewangelii św. Jana – dodaje. Wydarzenie oparte jest na trzech filarach: czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. – Uwielbienie jest najbardziej bezinteresowną modlitwą. Staramy się także „czysto” grać, osoby zaangażowane w koncert to profesjonaliści. Nie pobieramy żadnych opłat, nasze talenty to jałmużna. Staramy się wsłuchiwać w wolę Bożą – tłumaczy Tomasz Pradela.

  To już piąte spotkanie, które w każdą III środę miesiąca organizuje jezuicka wspólnota DOM. Do tej pory, poza Rakowiecką, uwielbienia odbyły się w kościele przy Dominikańskiej i Miodowej. – Moim marzeniem jest, by wyjść na zewnątrz. I także w ten sposób dać warszawiakom przestrzeń do spotkania z Bogiem. Jednym z charyzmatów naszej wspólnoty jest bowiem modlitwa za miasto – mówi Tomasz Pradela.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół