• facebook
 • rss
 • Przebił rywali metodą „na głoda”

  Agata Ślusarczyk

  dodane 07.02.2013 16:12

  Wolskim Pączusiem 2013 został Krzysztof Męczyński. 7 lutego zawody w jedzeniu pączków na czas zorganizowali urzędnicy z wolskiego Ratusza.

  Krzysztof Męczyński do konkursu w jedzeniu pączków specjalnie się nie przygotowywał. Ale, jak sam przyznaje, oglądał wiele programów dotyczących jedzenia na czas. Wiedzę teoretyczną postanowił zastosować w praktyce. – Przyszedłem „na głoda”, dodatkowo maczałem kawałki pączka w wodzie, dzięki temu łatwiej się połykało – mówi.

  Opłaciło się. Mieszkaniec woli pokonał rywali w 1 minutę i 41 sekund, zdobywając tytuł Wolskiego Pączusia 2013, pamiątkowy dyplom, wielką torbę pączków, zestaw upominków dzielnicy Wola oraz miesięczny rabat w wysokości 20 proc. na wszystkie wyroby dzielnicowej cukierni.

  Konkurs po raz pierwszy w historii swojej dzielnicy zorganizował Urząd Dzielnicy Wola. – Tłusty czwartek ma długą tradycję. Chcieliśmy ten dzień świętować razem z mieszkańcami – wyjaśnia Anna Grabowska z Wydziału Organizacji Urzędu Dzielnicy Wola.

  Do zawodów zgłosiło się 23 ochotników. W sali sesji zasiedli obok siebie przy długich stołach. Przed sobą mieli tacę z pięcioma pączkami i dwie butelki wody. Zasada – wygrywa ten, kto pierwszy je zje.

  W większości do "pączkowej" rywalizacji stanęli mężczyźni. – Jeśli wygram, wpiszę sobie do CV. Zawsze to jakieś dodatkowe osiągnięcie – śmieje się uczestnik Michał Szyszka. Dla większości zawodników konkurs był okazją do dobrej zabawy.

  – Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania, w następnym roku zrobimy kolejną edycję – zapowiada Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Wola. – Skoro tak gładko poszło, może wprowadzimy jakieś utrudnienia, np. jedzenie na czas bez użycia rąk – śmieją się urzędnicy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół