• facebook
 • rss
 • Biskupi w szpitalach

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 11.02.2013 14:11

  Modlitwa z chorymi i w ich intencjach trwała w szpitalach i placówkach opiekuńczych w Światowym Dniu Chorych.

  Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk odwiedził 11 lutego pacjentów Szpitala Dziecięcego im. prof. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Rozmawiał z małymi pacjentami, pozwalał oglądać stułę, biskupi pierścień, błogosławił i życzył im zdrowia. Dziękował też personelowi, który na co dzień opiekuje się i leczy najmłodszych. Przypomniał swój pobyt w szpitalu, kiedy jako 9-latek przebywał na oddziale oparzeniowym. - Rozumiem was rodziców, którzy teraz przeżywacie trudne chwile - mówił do rodziców towarzyszących dzieciom.

  Dla najmłodszych zagrał zespół muzyczny Roberta Smoderka, a wolontariuszki UKSW oraz Fundacji Polskiej Raoula Follereau przeprowadziły quizy i zabawy. W spotkaniu wziął udział krajowy sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji o. Kazimierz Szymczycha, który zachęcał dzieci do modlitwy za misjonarzy. Jak co roku ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu „Dzieci piszą listy do chorych” ,a nagrodzone prace plastyczne wzbogacą tworzoną od kilku lat specjalną galerię konkursu. Dzięki warszawsko-praskiej Caritas, z okazji Dnia Chorych, pacjenci otrzymali paczki ze słodyczami i kolorowe książki.

  Bp. Solarczyk modlił się za wszystkich przebywających w szpitalu, a potem odwiedził oddział intensywnej terapii, gdzie leżało czworo najciężej chorych dzieci i nastolatków. Udzielił im sakramentu namaszczenia chorych, rozmawiał z rodzicami. Później odwiedził pacjentów innych oddziałów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół