• facebook
 • rss
 • "Mamy w stosunku do Prymasa ogromny dług"

  aś/KAI

  dodane 24.02.2013 07:00

  W trzydzieści dni po śmierci kard. Józefa Glempa modlono się w obydwu stołecznych diecezjach.

  23 lutego Mszę św. w intencji śp. Prymasa-seniora odprawił w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana abp Henryk Hoser. - To był prawdziwy świadek Chrystusa, nie tylko słuchał słów Zbawiciela, ale także próbował je realizować w swoim życiu – powiedział podczas homilii. I dodał: - Mamy w stosunku do niego ogromny dług wdzięczności za to, że nas prowadził do Chrystusa, umacniał i dbał o wszystkich po ojcowsku.

  Abp. Hoser przypomniał słowa Prymasa, który mówił, że wolność i demokrację trzeba budować na Dekalogu, a religia ma prawo do obecności w życiu publicznym, przestrzegając przed niebezpieczeństwem relatywizmu. - Mimo upływu lat, słowa zmarłego kardynała nie straciły nic ze swojej aktualności - stwierdził arcybiskup i zachęcił, by słowa Glempa były także w dzisiejszych czasach, były oparciem.

  - Nasze społeczeństwo wydaje się zupełnie zdezorientowane. Idzie za syrenimi głosami, które prowadzą na mokradła. W życiu osobistym wielu ludzi dokonuje często błędnych decyzji, za które przychodzi ciężko płacić całym życiem, a niekiedy może nawet życiem wiecznym – powiedział abp Hoser. Tego samego dnia Msza św. w intencji śp. Prymasa została także odprawiona w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

  Kard. Józef Glemp zmarł 23 stycznia. Uroczystości pogrzebowe odbyły się pięć dni później w archikatedrze warszawskiej, gdzie w krypcie arcybiskupów warszawskich został pochowany.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół