• facebook
 • rss
 • Filmowa uczta

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 02.03.2013 17:42

  W Centrum Łowicka trwają VII Katolickie Dni Filmowe. Można obejrzeć dobre dokumenty, dramaty,i filmy fabularne oraz uczestniczyć w spotkaniach z reżyserami.

  Filmem "Sny stracone, sny odzyskane" w reżyserii Arkadiusza Gołębiewskiego rozpoczęły się w południe 2 marca w Mokotowskim Domu Kultury "Centrum Łowicka" VII Katolickie Dni Filmowe. Potrwają do niedzieli.

  Pełna sala w skupieniu oglądała kolejne filmy, przeplatane dyskusjami z reżyserami. W pierwszym dniu można było zobaczyć m.in. dokument "Kapelan Wyklęty" o ks. Władysławie Gurgaczu, kapelanie Polski Podziemnej, który po pokazowym procesie w 1949 r. został zabity strzałem w tył głowy. Sala projekcyjna zapełniła się też na pokazie "Trzech Kumpli" Ewy Stankiewicz i Anny Ferens.

  Niedzielne projekcje rozpoczną się o 11.40 pokazem filmu „Skarga” - biografii jezuity Piotra Skargi, którą w ubiegłym roku wyreżyserował Jarosław Mańka.

  O 12.30 na specjalnym pokazie rodzinny będzie można zobaczyć meksykański film animowany „Największy z cudów” w reżyserii Bruca Morrisa.

  Po nim, o godz. 14 rozpocznie się cykl filmów o Kościele w świecie. Pierwszy blok obejmuje filmy „Ziarno w cierniach”  oraz „kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”, wyreżyserowanych przez Agnieszkę Dzieduszycką. Drugi przygotowała organizacja „Open Doors - W służbie prześladowanym Chrześcijanom”. Od 16.20 zaprezentowane zostaną: „Ucieczka z Korei Północnej”, „Sytuacja chrześcijan w Egipcie”.

  Po projekcjach będzie okazja do spotkań i rozmów z przedstawicielami organizacji. O 17.10 rozpocznie się emisja reportażu TV Trwam: „Ziemia  Święta - Ziemia bez chrześcijan?”. Tegoroczną edycję zakończy pokaz amerykańskiego filmu „October Baby” w reż. Andrew i Jona Erwin.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół