• facebook
 • rss
 • Skarżymy się na buty

  mw

  dodane 16.03.2013 18:45

  Nie czytamy umów ani regulaminów, przez co przyjmujemy niekorzystne warunki, które mogą nas wpędzić w tarapaty.

  Targi Wiedzy Konsumenckiej raz w roku organizowane są przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Odbywają się w okolicach 15 marca, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Praw Konsumenta. Tegoroczne targi zorganizowano w sobotę 16 marca w Centrum Handlowym Wola Park. Każdy mógł skorzystać z darmowych porad ekspertów.

  - Codziennie otrzymujemy około 200 maili od pokrzywdzonych konsumentów, którym staramy się pomóc – mówi prawnik Maja Beca ze Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. – Najczęściej mają zastrzeżenia do operatorów sieci komórkowych, sklepów z obuwiem, a także wszelkiej sprzedaży internetowej.

  Oprócz Stowarzyszenia Konsumentów Polskich w targach wzięli udział, m.in. Urząd Regulacji Energetyki, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Europejskie Centrum Konsumenckie, Rzecznik Ubezpieczonych, Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie oraz Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie.

  Coraz więcej Polaków ma świadomość praw konsumenckich. Udało się to osiągnąć dzięki kampaniom społecznym, a także dzięki takim inicjatywom jak targi. Na co dzień porad można szukać, między innymi u Powiatowych i Miejskich Rzeczników Konsumentów.

  Stowarzyszenie Konsumentów Polskich przygotowało mini-przewodnik, który można znaleźć na stronie www.pomoc.konsumenci.org . - Warto znać swoje prawa, na przykład, że mamy dwa lata na składanie reklamacji – mówi Paweł Rokicki. – Mamy także prawo do wymiany wadliwego towaru na nowy albo do jego nieodpłatnej naprawy. Natomiast nie możemy ubiegać się o zwrot pieniędzy.

  Tegoroczne Targi Wiedzy Konsumenckiej odbywały się pod patronatem „Gościa Niedzielnego”.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół