• facebook
 • rss
 • Ważne zmiany: czuwanie z JP2 na pl. Piłsudskiego

  Tomasz Gołąb

  dodane 02.04.2013 11:22

  Z powodu trudnych warunków atmosferycznych, czuwanie będzie odbywać się w specjalnym namiocie, a nie jak planowano - na scenie. Relikwie papieża będą wśród modlących się obecne cały czas, ale Centrum Myśli Jana Pawła II zrezygnowało z części artystycznej spotkania.

  Ze względu na złe warunki atmosferyczne nastąpiły zmiany w organizacji czuwania, które dziś, w ósmą rocznicę śmierci Jana Pawła II, odbędzie się na placu Piłsudskiego.

  – W trosce o warszawiaków, którzy będą chcieli oddać hołd ojcu świętemu i pomimo niepogody pojawią się na placu Piłsudskiego, czuwanie ze sceny przenieśliśmy do specjalnego namiotu, gdzie w spokoju, w bardziej komfortowych warunkach będą mogli oddać się modlitwie. W namiocie przez cały czas czuwania znajdować się będą relikwie bł. Jana Pawła II, oprawę muzyczną zapewni Chór Centrum Myśli Jana Pawła II – mówi Adrian Sinkowski z Centrum Myśli Jana Pawła II. – Tak jak zaplanowaliśmy, czuwaniu towarzyszyć będą fragmenty homilii, wystąpień oraz listów Jana Pawła II, zrezygnujemy jednak z rozbudowanej warstwy artystycznej czuwania. Tuż przez 21.37 zaprosimy zgromadzonych w namiocie pod krzyż na placu Piłsudskiego, gdzie odegrany zostanie na trąbce utwór „Cisza”, a kardynał Kazimierz Nycz pobłogosławi wszystkich zgromadzonych.

  Przy stacji Metro Centrum, również 2 kwietnia, pojawią się mimowie, którzy w ciągu dnia odegrają etiudę „Ruch zaczyna się w duszy”. W ten nietypowy sposób warszawiacy będą zachęcani do wzięcia udziału w wieczornych uroczystościach.

  – Od ok. 18.00 na placu będą wyświetlane filmy z udziałem ludzi, którzy znali Jana Pawła II. Tradycją czuwania jest także zbiórka, która wspiera Fundację „Żyć z Chorobą Parkinsona”. Tym razem, podobnie jak roku temu, na placu Piłsudskiego będą sprzedawane zamiast zniczy żółte i białe tulipany, symbol świętości – opowiada Zofia Borkowska, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół