• facebook
 • rss
 • Czytanie to męska rzecz

  aś/KAI

  dodane 06.04.2013 13:46

  Do regularnego czytelnictwa zachęcają organizatorzy pikniku rodzinnego, który odbędzie się 14 kwietnia przed gmachem Biblioteki Narodowej.

  Możliwość sprawdzenia, jak szybko czyta twoje dziecko, konkursy i zabawy związane z czytaniem książek, występ męskiego zespołu muzyki klasycznej szkoły „Żagle” oraz kiermasz książek Henryka Sienkiewicza, którego rok właśnie obchodzimy. To tylko niektóre atrakcje przygotowanego przez szkołę dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik” i Bibliotekę Narodową pikniku rodzinnego „Czytanie to męska rzecz”, który odbędzie się 14 kwietnia w godzinach 12-16 przed gmachem Biblioteki Narodowej przy Polach Mokotowskich (Aleja Niepodległości 213).

  Statystyki są nieubłagane. W ciągu roku około 60 proc. mężczyzn w Polsce nie przeczytało ani jednej książki. Tylko 30 proc. 15-letnich chłopców odpowiada pozytywnie na pytanie: „Czy lubisz czytać książki?”. 25 proc. chłopców w gimnazjum nie czyta żadnych książek.

  O tym, jak wykształcić i utrwalić w synu radość czytania będzie można dowiedzieć się biorąc udział w pikniku. W specjalnym wykładzie dr Zofia Zasacka z Biblioteki Narodowej przedstawi najnowsze badania dotyczące czytelnictwa wśród młodzieży. Obecny będzie także Robert Kościuszko, autor popularnych wśród młodszych chłopców książek przygodowych. Aktorzy: Adam Woronowicz, Dariusz Kowalski, dziennikarze: Bogdan Rymanowski i Krzysztof Ziemiec oraz uczniowie klas początkowych szkoły „Żagle” będą czytać „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół