• facebook
 • rss
 • Kard. Nycz zachęca do „wielkiej modlitwy”

  aś/KAI

  dodane 09.04.2013 10:43

  Do refleksyjnego przeżycia 3. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem i modlitwy zachęca w jej przededniu kard. Kazimierz Nycz.

  Metropolita warszawski podkreślił, że nikt nie można podważać faktu, iż w żadnej dotąd katastrofie lotniczej nie zginął prezydent jakiegoś kraju i tylu znakomitych przedstawicieli elit. – W związku z tym 10 kwietnia powinien być dniem głębokiego namysłu i refleksji nad tym, co się wydarzyło, a jednocześnie okazją do modlitwy, wielkiej modlitwy – powiedział kard. Kazimierz Nycz.

  Poinformował także, że z tej okazji odprawi Mszę św. w miejscu, które do tego najbardziej upoważnia, mianowicie w Panteonie Wielkich Polaków przy Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie jest pochowany prezydent Kaczorowski i kilka innych osób, które poniosły śmierć w tej katastrofie. Msza rozpocznie się w środę o godz. 13.

  – Będziemy się tam żarliwie modlić w intencji zmarłych – powiedział kardynał. Dodał także, że w homilii będzie zachęcać, by postępować wobec zła tak, jak proponuje papież Franciszek. – Kiedy bowiem ojciec święty tłumaczy, w jaki sposób Pan Bóg odpowiada na zło, wyjaśnia, że „odpowiada przez krzyż, a także poprzez przebaczenie, miłosierdzie i swoją nieskończoną miłość” – wyjaśnił.

  – I jedynie tędy prowadzi droga ku jedności, także w tak podzielonym społeczeństwie jak nasze – podkreślił. I dodał: – Jedynie na tych drogach można szukać odpowiedzi na to, co stało się trzy lata temu, choć wiem, że nie jest to proste. Ale jestem głęboko przekonany, że innej drogi po prostu nie ma.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Stanisław_Miłosz
   09.04.2013 12:42
   Do jedności droga prowadzi przez prawdę. Jedność w kłamstwie nie jest jednością, jest oszustwem wobec siebie, jest oszustwem wobec innych, jest próbą - z góry skazaną na niepowodzenie - oszukania Boga. Dlatego módlmy się o prawdę, jakąkolwiek by się ona miała nie okazać trudną.
   Módlmy się za sprawców, by mieli odwagę uznania i wyznania swojej winy. A wtedy miłosierdzie ujawni swoją pełną moc.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół