• facebook
 • rss
 • Ocalić 175

  dodane 11.04.2013 00:00

  Na protesty mieszkańców zareagowali radni. Chcą debaty na temat likwidacji połączeń autobusowych. Eksperci od miejskiej komunikacji uspokajają: nie wszystkie zmiany są złe.

  Pod koniec marca Związek Taboru Miejskiego przedstawił plan zmian w komunikacji miejskiej. Zgodnie z nim, jeszcze przed wakacjami z komunikacyjnej mapy miasta zniknie 10 linii autobusowych, skorygowanych zostanie kilkadziesiąt innych tras. „Cięcia” odbiły się głośnym echem na internetowych forach i radach dzielnic. Mieszkańcy Targówka założyli na Facebooku grupę „NIE dla skrócenia trasy 156”. „156 jest jedynym połączeniem dla mieszkańców Targówka Mieszkaniowego z Ratuszem Dzielnicy oraz dogodnym dojazdem do Tesco przy ul. Stalowej” – argumentują. Podobna grupa powstała w obronie m.in. linii 175, 117 czy 503.

  „Zacznijmy od wirtualnego pokazania im, że nie zgadzamy się na takie rozwiązanie!” – piszą internauci i zachęcają, by swoje uwagi zgłaszać także do ZTM. – Dostajemy sporo uwag, wszystkie analizujemy – zapewnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Na oburzenie mieszkańców zareagowali warszawscy radni. Chcą, by na sesji Rady Warszawy odbyła się debata na temat proponowanych przez ZTM zmian. – Nie jest jeszcze przesądzone. Jeśli dostaniemy zaproszenie na debatę, będziemy dyskutować – zapewnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Tymczasem eksperci ze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji uspokajają: wiele zaproponowanych przez ZTM zmian jest słusznych, bo dotyczą linii, które i tak nadawały się do usunięcia. Najwięcej kontrowersji budzi likwidacja popularnych linii autobusowych, takich jak 175, 510 czy 521. Ratusz uzasadnia zmiany coraz gorszą sytuacją w budżecie miasta. – Dzięki zaproponowanym zmianom w skali roku oszczędzimy kilkanaście milionów – tłumaczy rzecznik ZTM.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół