• facebook
 • rss
 • Veturilo powróciło na dobre

  Tomasz Gołąb

  dodane 09.04.2013 14:16

  Rowery można już wypożyczać w dotychczasowych oraz nowych stacjach: w Śródmieściu, na Pradze Północ, Pradze Południe, Ochocie, Woli, Mokotowie oraz na Bielanach i Ursynowie.

  W ubiegłym roku system Veturilo stał się elementem krajobrazu miejskiego w dzielnicy Śródmieście, na Bielanach i Ursynowie. W tym roku stacji wypożyczeń będzie prawie trzy razy więcej niż wówczas.

  Jako pierwsze uruchomione zostały dotychczasowe stacje oraz nowe – w Śródmieściu, na Pradze Północ, Pradze Południe, Ochocie, Woli, Mokotowie oraz na Bielanach i Ursynowie. W tym samym czasie ruszyły wypożyczalnie sfinansowane przez firmy prywatne przy Galerii Mokotów i przy ul. Poleczki. W połowie kwietnia uruchomione zostaną stacje na Targówku, Żoliborzu i Białołęce. W maju będzie można wypożyczać rowery w kolejnych, nowych stacjach na Ursynowie, Ochocie oraz we Włochach, a także w stacjach uruchomionych w ramach systemu „Pedałuj i Płyń”. Najprawdopodobniej rowery Veturilo będzie można w tym roku wypożyczyć także w Konstancinie-Jeziornie.

  Pełna lista stacji Veturilo znajduje się na stronie ZTM.

  ZTM przygotował specjalną mapę zawierającą lokalizacje stacji, a także przystępną instrukcję obsługi systemu. Można ją otrzymać m.in. od informatorów ZTM, którzy dyżurują od 9 do 15 kwietnia (w godz. 7–13 oraz 15–19) przy tych stacjach Veturilo: Dworzec Centralny, pl. Konstytucji, Politechnika, pl. Bankowy, Dworzec Gdański, Kijowska – Dworzec Wschodni, rondo Starzyńskiego, rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy, Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r., pl. Unii Lubelskiej – Puławska, pętla Os. Górczewska, Fort Bema, Stare Bielany, rondo Żaba, pl. Wilsona oraz przy Metro Marymont. Informatorzy będą także pomagali przy pierwszych wypożyczeniach.

  Z okazji uruchomienia Veturilo ZTM przygotował instruktażowy filmik animowany pokazujący, jak korzystać z systemu. Będzie można go zobaczyć na stronie ZTM, na YouTube oraz na fanpage’u ZTM i pełnomocnika prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej na Facebooku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół