• facebook
 • rss
 • Majowy różaniec

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 09.05.2013 21:23

  W miesiącu maryjnym trwa intensywny szturm nieba różańcem.

  Różaniec jest dobry na 365 dni w roku, nie tylko w październiku przekonują siostry loretanki, które w Rembertowie drukują najstarszy i największy miesięcznik dla osób modlących się na różańcu. Pismo założył 104 lata temu bł. ks. Ignacy Kłopotowski. Nosiło wtedy tytuł "Kółko różańcowe" i chociaż było drukowane w prymitywnych warunkach, osiągało 100-tysięczny nakład. Teraz ukazuje się jako "Różaniec". Zawiera między innymi rozważania różańcowych tajemnic, propozycje medytacji, świadectwa łask wyproszonych na modlitwie różańcowej, przybliża jej wielkich orędowników i krzewicieli.

  Siostry loretanki nie tylko wydają i drukują czasopismo, ale też starają się mieć żywy kontakt z czytelnikami. Dlatego od pięciu lat organizują wspólne pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa. Także w tym roku, na 25 maja zapraszają do Loretto czytelników miesięcznika, członków Żywego Różańca oraz wszystkich innych odmawiających modlitwę różańcową. Spotkanie rozpocznie się w sanktuarium o 9.30. W programie przewidziano m.in. świadectwa wiary,  wspólne odmawianie różańca, Koronki do Miłosierdzia Bożego. W samo południe Mszę św. dla uczestników odprawi biskup senior diecezji sandomierskiej Edward Frankowski. Spotkanie zakończy się nabożeństwem majowym o 15.15.

  Tego samego dnia w Warszawie spotkają się członkowie dziecięcych i rodzinnych kół różańcowych. O godz. 10 w parafii św. Mateusza Ewangelisty, przy ul. Ostródzkiej 172 (Białołęka) powita ich bp. Marek Solarczyk. Dzieci i rodziny będą uczestniczyły we Mszy św., wysłuchają świadectw, a specjalną konferencję wygłosi dla nich Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół