• facebook
 • rss
 • Ostatnie dni zapisów

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 12.06.2013 22:13

  Już prawie 40 tys. osób zgłosiło się na największe rekolekcje Warszawy. 6 lipca na Stadionie Narodowym poprowadzi je o. John Bashobora.

  Tylko do 22 czerwca można zapisać się na całodniowe rekolekcje z o. Johnem Bashoborą, cenionym rekolekcjonistą i charyzmatykiem z Ugandy. O. John często głosi rekolekcje w całej Polsce, w 2008 r. gościł też u ojców dominikanów na Służewie. Po raz pierwszy jednak będzie głosił konferencje i prowadził modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie dla kilkudziesięciotysięcznej rzeszy uczestników. Rekolekcje na Stadionie Narodowym organizuje kuria warszawsko-praska.

  - Chcielibyśmy, żeby uczestnicy przeżyli to spotkanie jako czas Bożego działania, Bożej obecności w Najświętszym Sakramencie, w Słowie Bożym, modlitwie, we wspólnocie - podkreślał na spotkaniu z dziennikarzami biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

  Rekolekcje na stadionie rozpoczną się o godz. 9 różańcem i wspólnym uwielbieniem Boga. Potem, z przerwami na kawę i obiad, o. Bashobora wygłosi trzy konferencje. O 17.30 rozpocznie się Eucharystia, której będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Po kolacji, o 20.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie. Zakończenie rekolekcji przewidziane jest na godz. 22. Przez cały czas otwarte będą dwa miejsca stałej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ze względu na dużą liczbę uczestników organizatorzy proszą, żeby skorzystać z sakramentu pokuty jeszcze przed rekolekcjami, gdyż na stadionie księża w zasadzie już nie będą spowiadali.

  - Ojciec Bashobora jest bardzo skromnym kapłanem i zawsze podkreśla, że na rekolekcjach najważniejszą osobą jest Jezus, obecny w Najświętszym Sakramencie. To Jezus  uzdrawia podczas modlitw, wypędza złe duchy, leczy zranienia duchowe... Nie jest to więc spotkanie z uzdrowicielem, ale spotkanie z osobowym Bogiem, który ma dla nas wiele łask - zaznacza Katarzyna Matusz, rzecznik prasowy.

  Zapisać się na rekolekcje można poprzez stronę: http://www.jezusnastadionie.pl/. Na stronie można też znaleźć przydatne informacje o rozmieszczeniu sektorów i dojściu do nich,o posiłkach oraz szczegółowy program rekolekcji. Osoby zapisane otrzymają wejściówki pocztą. Ze względów organizacyjnych nie jest możliwe uczestnictwo w części rekolekcji, np. tylko w wieczornej modlitwie o uzdrowienie. Wejście na stadion możliwe będzie w godzinach porannych, czyli do godz. 9. Uczestnicy rekolekcji, którzy opuszczą stadion w trakcie rekolekcji, nie będą mogli ponownie wejść.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Ajja
   13.06.2013 08:26
   "na stadionie księża w zasadzie już nie będą spowiadali"
   Dlaczego? Przecież pod wpływem rekolekcyjnych nauk coś się powinno w sercu człowieka zmienić, powinny być one przygotowaniem do dobrej spowiedzi.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół