• facebook
 • rss
 • Obudźmy tego olbrzyma

  Tomasz Gołąb

  dodane 16.06.2013 18:24

  - Rozbijmy w Warszawie mury Jerycha. Niech pękną dla Pana warownie, ogarnięte przez pogański świat - apelował ks. Roman Trzciński do członków wspólnot ewangelizacyjnych podczas Dnia Wspólnoty stołecznych ruchów i zrzeszeń, który odbył się na Ursynowie.

  Dzień Wspólnoty dla stołecznych ruchów katolickich odbył się w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. W tym samym miejscu w dniach 19-22 września odbędzie się II Kongres Nowej Ewangelizacji. Będzie przebiegał pod nazwą: "Obudzić olbrzyma - Nowa Ewangelizacja w parafii". Warszawskie wspólnoty są odpowiedzialne za niektóre elementy jego organizacji.

  - Przyszliśmy, żeby modlić się za tę parafię i owoce kongresu, który tu się odbędzie. Ale chcemy tez modlić się za całą Warszawę i Polskę, bo ewangelizacja zaczyna się od modlitwy. Bez niej nic nie pójdzie dobrze. Obalmy w Warszawie mury, które wydają się nie do zdobycia, jak Jerycho. Chcemy, by te mury pękły. Chcemy zdobyć dla Pana warownie, ogarnięte jeszcze przez świat pogański i ciemny - mówił podczas spotkania ks. prałat Roman Trzciński, odpowiedzialny za, powołany przez kard. Kazimierza Nycza, Warszawski Zespół ds. Nowej Ewangelizacji. - Musimy się przebudzić do tej ewangelizacji. Gdy zostaniemy zjednoczeni z Krzyżem Jezusa Chrystusa, będziemy Jego świadkami: nie będziemy innych potępiać, ale pomagać im spotkać Zbawiciela i przyjąć Jego dar przebaczenia - dodał.

  W spotkaniu wzięło udział około 200 członków ruchów ewangelizacyjnych działających w Warszawie, m.in. Wody Życia, Przymierza Miłosierdzia, Koinonii Jan Chrzciciel, Przymierza Rodzin Mamre, Wspólnoty Missio Christii, Wspólnoty Galilea i Viatores.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół