• facebook
 • rss
 • Już lato… w mieście

  as

  dodane 04.07.2013 19:24

  Zabawy, tańce, konkursy - inauguracja "Lata w mieście" w parku Agrykola.

  Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Dziś w parku Agrykola oficjalnie rozpoczęła się akcja "Lato w mieście" z tej okazji Biuro Edukacji, Biuro Sportu i Rekreacji, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Stołeczna Estrada zorganizowały szereg atrakcji.

  Najciekawsze, w nawiązaniu do "Roku bezpiecznej szkoły", przygotowały służby mundurowe. Umiejętności cyklisty można było sprawdzić pokonując przeszkody w miasteczku drogowym, wspinaczkowe - z asekuracją strażaków, wdrapując się na wieżę ze skrzynek coca-coli. Była także prezentacja specjalistycznego sprzętu - chętni mogli wejść do łodzi ratunkowej, wsiąść na policyjny skuter czy wężem strażackim gasić sztuczny płomień.

  Były także dziecięce kręgle, trampolina i muzyczne animacje. Swoje namioty miały także Centrum Nauki Kopernik, sanepid oraz Komisja Nadzoru Finansowego. Na boisku Agrykoli Polska Liga Futbolu Amerykańskiego zaprezentowała pokaz gry. Najmłodsi mogli także wziąć udział w licznych sportowo-rekraacyjnych zabawach np. nauczyć się gry w rugby czy smolball.

  Wakacyjna akcja "Lato w mieście" trwać będzie od 1 lipca do 30 sierpnia. Zajęcia dla uczniów, którzy spędzają wakacje w stolicy odbywają się w szkołach, obiektach sportowych, centrach i ośrodkach kultury, klubach i innych placówkach. Warszawscy uczniowie ze wszystkich oferowanych przez "Lato w mieście" zajęć, warsztatów i imprez korzystają nieodpłatnie. Koszty związane z realizacją zadania - ponad 8,5 mln zł - pochodzą w całości z budżetu miasta.
   
  Czytaj także: Od jutra: Lato w mieście >>
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół