• facebook
 • rss
 • Pragniemy więcej Ciebie!

  APU

  dodane 06.07.2013 09:43

  Abp. Henryk Hoser powitał wiernych na największej w Polsce świątyni.

  Tuż przed godz. 9.00, Stadion Narodowy. Kilkadziesiąt tysięcy osób śpiewa: "My chcemy więcej Ciebie, więcej miłości Twej"... I już wiadomo, Kto jest na Stadionie Narodowym najważniejszy. I dla Kogo - przyjechali z całego niemal kraju, wierni. Autokary przed Stadionem wypełniły szczelnie przyległe parkingi. A nadal na teren Stadionu wchodzą spóźnialscy. Śpiew - to pierwsza modlitwa.

  Tuż po godz. 9.00 - wspólne rekolekcje rozpoczyna metropolita warszawsko - praski, abp. Henryk Hoser.

  - Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus - wita wiernych praski arcybiskup. 

  - Na wieki wieków, Amen - odpowiada blisko 60 tys. osób, które postanowiły wspólnie się dziś modlić.

  - Przez blisko 13 godzin Stadion Narodowy staje się największą świątynią w Polsce. Zaprasza nas do niej Jezus Chrystus, który przychodzi ze swoimi łaskami - mówił abp. Hoser. - Jezus gromadził tłumy dwa tysiące lat temu. Teraz też nas gromadzi, bo to również o nas jest mowa w Ewangelii. Do Jezusa przychodziły tłumy, które dziwiły się temu, co mówi. Przychodziły z potrzebami, zmartwieniami, chorobami duszy i ciała. Przychodziły często głodne i spragnione, a Jezus widział że są jak owce: nie mają pasterza. Jezus zechciał być tym pasterzem i jest nim do dzisiaj. A my przyszliśmy do Niego.

  Abp. Hoser przypomniał, że rekolekcje na Stadionie Narodowym odbywają się w miejscu, w którym 30 lat wcześniej zgromadził Polaków wokół Chrystusa  - bł. Jan Paweł II. 

  - Obecnie, w przeddzień kanonizacji papieża - Polaka, wspominamy te wydarzenie, przypominając sobie słowa błogosławionego: "wymagajcie od siebie - jeśli nawet inni od was nie będą wymagać..." - mówił praski arcybiskup.

  Abp. Hoser przypomniał też współczesną symbolikę ołtarza na Stadionie Narodowym. - Ołtarz ma kształt serca - Serca Jezusa. Odchodzą od Niego dwa promienie miłosierdzia Bożego. I właśnie temu sercu się powierzamy. Dziś, tym zawierzeniem, robimy wielki krok: do Jezusa. Jezu, ufam Tobie!

  Po godz. 9.15, na Stadionie rozpoczęła się modlitwa różańcowa. Prowadząca modlitwę s. Tomasza, powierzyła wszystkich wiernych Matce Bożej:

  - Maryja pragnie być w tym dniu Królową naszych serc.

  - Święta Mario, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi - brzmi modlitwa na największej świątyni w Polsce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • toomas
   06.07.2013 10:51
   Dobrze, że odbywają się takie rekolekcje.
   P.S. Redakcjo - na końcu tekstu powinno być: "Święta Mario (...)".
  • Ks.Marek
   06.07.2013 12:24
   Daj Boże, by modlitwa, której prowadzącym będzie tez o. Bashobora wyjednała proszącym w niej i całemu Kościołowi potrzebne łaski.

   Nie mniej, domagam się uczciwego, pozbawionego dwuznaczności przekazu. Lead artykułu zawiera manipulację, przekłamanie:

   Stadion Narodowy to nie świątynia - to raz.

   Po drugie, słowa:

   "My chcemy więcej Ciebie, więcej miłości Twej"... I już wiadomo, Kto jest na Stadionie Narodowym najważniejszy. I dla Kogo - przyjechali z całego niemal kraju, wierni."

   wg mnie również wprowadzają dysonans. Mało konkretnie wskazują na Osobę Syna Bożego, jednocześnie kierując myśl czytelnika ku o. Bashobora.

   Być może to tylko moje odczucia. Nie mniej, uważam, że należy zawsze wyraźnie stawiać akcenty, dawać jasny przekaz tego, co i komu się chce komunikować.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół