• facebook
 • rss
 • Rozesłani do Rio de Janeiro

  Agata Ślusarczyk

  dodane 10.07.2013 21:18

  39 młodych z diecezji warszawsko-praskiej poleciało na Światowe Dni Młodzieży. Mszę św. w kaplicy na lotniku Okęcie odprawił bp Marek Solarczyk.

  Dla Konrada Jakubiaka i Aleksandry Kośki, narzeczonych z parafii św. Rodziny na Zaciszu, wyjazd na Światowe Dni Młodzieży to nie pierwszyzna. Rok temu spędzili je w Madrycie. Teraz na 28. ŚDM wyruszają do Brazylii. - Chcemy dziękować Bogu za dar narzeczeństwa, ale w sercach mamy wiele innych intencji. Przede wszystkim chcemy zjednoczyć się z młodzieżą chrześcijańską z całego świata, poznać tradycje brazylijskiego Kościoła i napełnić się jego wiarą. Ze swoje strony także będziemy dawać dobry przykład - obiecują.

  Razem z nimi na płycie lotniska im. Fryderyka Chopina czeka 39 osób, bo tyle wyruszyło dziś na Światowe Dni Młodzieży z ramienia diecezji warszawsko-praskiej. Reprezentują różne parafie, najliczniejsza - 15 osobowa grupa wyruszyła z parafii św. Rodziny na Zaciszu. W lotniskowej kaplicy Mszę św. dla młodych pielgrzymów odprawił bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

  W homilii biskup zauważył, jak bardzo dzisiejsza Ewangelia o rozesłaniu uczniów koresponduje z wyjazdem do Rio. - To jest ważne doświadczenie w życiu ucznia, żeby mieć to głębokie przekonanie, że nie idzie się ze swoją mocą, ale mocą Boga - powiedział. I dodał: - To dzisiejsze słowo Jezusa można wykorzystać w taki sposób: jedziecie w nieznane, bo Chrystus tego oczekuje, żebyśmy to nie my wymyślali swoje scenariusza, ale żebyśmy potrafili w tym co nas spotyka, ufać Bogu. Zarówno kiedy są to chwile piękne i cudowne, jak i w tym, co rozdziera nasze serce - lęk, niepewność, ból. 

  Kaznodzieja zwrócił się do młodych z życzeniami. - Aby wasz pobyt na Światowych Dniach Młodzieży był bardzo osobistym doświadczeniem bliskości Boga i tego, że jesteście jego ręku i tego, że on chce się wami posługiwać - powiedział i na znak rozesłania rozdał młodym krzyże.

  Po przylocie do Sao Paulo pielgrzymi będą realizować program turystyczny - zwiedzą m.in. wodospady Iguazú, sanktuarium Aparecida i misje Sao Inacio. 15 lipca zakwaterują się w diecezji Niteroi, gdzie do 22 lipca będą m.in.: brali udział w spotkaniach modlitewnych, poznawali kulturę Brazylii, odwiedzali domy pomocy i schroniska czy dzielili się rzeczywistością polskiego Kościoła.

  28. ŚDM w Rio de Janeiro odbędą się w dniach od 23-28 lipca 2013 r. pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19). ŚDM są przeznaczone dla osób młodych w wieku 16-35 lat, które akceptują pielgrzymkowy charakter wyjazdu i pragną przeżyć radosne spotkanie młodych całego świata z Ojcem Świętym Franciszkiem.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół