• facebook
 • rss
 • Baw się w ogrodzie

  Tomasz Gołąb

  dodane 06.08.2013 11:55

  Zjeżdżalnie, mostki, koła fortuny, koparki do piasku, bujaki, huśtawki, hopki na sieci i inne elementy placu zabaw w Ogrodzie Krasińskich są gotowe. Na większe spacery trzeba będzie jednak zaczekać jeszcze dwa miesiące.

  Drugą połowę wakacji umilą dzieciom zjeżdżalnie, mostki, koła fortuny, koparki do piasku, bujaki, huśtawki, hopki na sieci i inne elementy placu zabaw w Ogrodzie Krasińskich. Wygodne ławki, stojaki do rowerów, poidełko i pozostałe wyposażenie jest już gotowe. Zakończenie prac na kolejnym fragmencie, równoległym do ul. Długiej, między ul. Bohaterów Getta a pałacem Rzeczypospolitej wraz z szeroką aleją parkową, planowane jest we wrześniu br.

  Zakończono kładzenie nawierzchni mineralnych w części południowej parku, które zastąpiły połamane płyty chodnikowe i stary asfalt. Sukcesywnie linia robót przesuwa się w stronę ul. Świętojerskiej. Trwają również roboty drogowe na terenie przedpola Ogrodu w rejonie zabytkowego ogrodzenia i bramy odrestaurowanych w 2012 roku i ul. Bohaterów Getta. Równolegle prowadzone są prace związane z budową stawu, sukcesywnie montowane jest wyposażenie (ławki, kosze, stojaki rowerowe itp.), prowadzone są prace konserwatorskie przy fontannie znajdującej się przy Pałacu Krasińskich oraz przy poidełku. Z 91 drzew, jakie będą zasadzone, ukorzeniło się już 21, na nowo założonych, zielonych trawnikach rosną krzewy derenia, śnieguliczki, różnokolorowych tawuł, forsycji i krzewuszki. W chwili obecnej posadzonych jest około 1400 sztuk krzewów, ponad 200 sztuk pnączy, około 200 krzewów róż oraz ponad 400 sadzonek roślin bylinowych. Z każdym dniem ta liczba się zwiększa i ostatecznie na terenie zrewaloryzowanego Ogrodu Krasińskich zasadzonych zostanie m.in. ponad 8 tysięcy krzewów, a także klony, kasztanowce czerwone, brzozy, jabłonie purpurowe, wiśnie różowe, dęby i świerki. Więcej informacji o rewaloryzacji TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół