• facebook
 • rss
 • Uczucia negatywne

  Tomasz Gołąb

  dodane 09.08.2013 15:55

  48 proc. warszawiaków źle ocenia prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz, przeciwnego zdania jest 38 proc. W listopadzie 2012 r. prezydent pozytywnie oceniało 53 proc. ankietowanych na zlecenie Ratusza przez CBOS.

  Aż 48 proc. warszawiaków na pytanie: "Jak Pan/Pani ocenia działania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz?" odpowiada: "źle". W badaniu przeprowadzonym przez Fundację Centrum Badania Opinii Społecznej w maju 2013 r. na zlecenie Ratusza urzędowanie prezydent oceniło dobrze 38 proc. ankietowanych.

  Jednocześnie większość mieszkańców stolicy (78 proc.) odpowiedziało, że kiedy myśli o Warszawie jako mieście, w którym żyją na co dzień, towarzyszą im pozytywne odczucia oraz że mając możliwość wyboru miejsca zamieszkania, wolałaby mieszkać w Warszawie niż gdzie indziej (64 proc.).

  Barometr Warszawski realizowany jest na losowej i reprezentatywnej próbie mieszkańców stolicy. Ankieterzy przeprowadzają bezpośrednie wywiady (face to face) w domu respondenta, przy wykorzystaniu techniki CAPI (Computer Assisted Personal Interview). Każdy z pomiarów realizowany jest na próbie 1100 mieszkańców Warszawy w wieku 15 i więcej lat. Maksymalny statystyczny błąd pomiaru dla tej wielkości próby wynosi +/- 3 proc.

  Około 21 sierpnia spodziewane jest wydanie przez komisarza wyborczego postanowienia o referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Trwają właśnie liczenie i weryfikacja podpisów.

  Zgodnie z prawem, jeśli komisarz zdecyduje o przeprowadzeniu referendum, musi się ono odbyć w dzień wolny od pracy, najpóźniej 50. dnia od opublikowania postanowienia komisarza. Oznacza to, że referendum w Warszawie musiałoby odbyć się najpóźniej w połowie października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół