• facebook
 • rss
 • Szukając nowej rodziny

  Tomasz Gołąb

  dodane 13.08.2013 11:47

  Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny ma nową siedzibę przy ul. Nowy Zjazd 1. W pierwszej połowie tego roku przeprowadzono na Mazowszu 329 adopcji.

  Pokoje do prowadzenia diagnoz i rozmów indywidualnych oraz przestronna sala konferencyjna stworzą dogodne warunki do kontaktów z potencjalnymi rodzicami, dziećmi oraz partnerami placówki znalazły się w nowej siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego. W uroczystym otwarciu ośrodka wziął udział wojewoda Jacek Kozłowski.

  Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny szkoli kandydatów na rodziców adopcyjnych według autorskiego programu „Bliżej Dziecka”. Prowadzi również Wojewódzki Bank Danych o dzieciach z terenu Mazowsza oczekujących na przysposobienie w ramach adopcji krajowej. Ponadto, jako jedyna jednostka w kraju prowadzi Centralny Bank Danych o dzieciach, które mogą w wyniku adopcji międzynarodowej trafić poza terytorium Polski. Po przenosinach do nowego miejsca pracy przy ul. Nowy Zjazd 1 w Warszawie, pracownicy ośrodka będą mieli do dyspozycji 330 m2 wyremontowanej powierzchni. Dostosowanie pomieszczeń na potrzeby placówki kosztowało ok. 800 tys. zł, które pochodziły z budżetu Województwa Mazowieckiego.

  Na Mazowszu funkcjonuje obecnie pięć ośrodków adopcyjnych. Jeden publiczny w Warszawie, działający w strukturach Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej - z pięcioma oddziałami zamiejscowymi (w Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i w Siedlcach) oraz cztery ośrodki prowadzone przez organizacje pozarządowe. Wszystkie ośrodki mają za zadanie przygotowywać rodziny do przysposobienia dziecka, a także kwalifikować rodziny i dzieci, diagnozując ich pedagogicznie i psychologicznie oraz gromadząc informacje o ich stanie zdrowia. W pierwszej połowie tego roku przeprowadzono na Mazowszu 329 adopcji.

  Więcej informacji na: www.adopcjawarszawa.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół