Nowy numer 16/2018 Archiwum

Zakochaj się w referendum

Pod pomnikiem Warszawskiej Syrenki Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zainaugurowało kampanię "Zakochaj się w referendum".

Organizatorzy apelują do mieszkańców Warszawy o wzięcie udziału w referendum. Pod listem podpisali się znani warszawiacy ze świata kultury i nauki, ciekawy jest fakt, że jest to akcja ponad politycznymi podziałami.

Sygnatariusze listu przedstawiają bardzo różne środowiska a grupą inicjatywną są młodzi ludzie nie związani z żadną opcją polityczną.

- Miasto Jest Nasze to nieformalna inicjatywa grupy młodych warszawiaków. Wywodzimy się z różnych środowisk, mamy często inne spojrzenie na świat, ale to co nas łączy to troska o Warszawę. Chcemy przypomnieć opinii publicznej, że udział w referendum to nie tylko nasze prawo, ale również szansa na zmianę filozofii rządzenia Warszawą" – powiedział Jan Śpiewak, jeden z inicjatorów akcji “Miasto Jest Nasze”.


Jakość rządów zależy od nas! - przekonują inicjatorzy akcji   Jakość rządów zależy od nas! - przekonują inicjatorzy akcji Jakub Szymczuk / GN Treść apelu:

13 października każdy z nas będzie mógł zabrać głos w sprawie przyszłości Warszawy.

Niezależnie od preferencji politycznych, referendum jest okazją do oceny urzędników rządzących Stolicą w naszym imieniu.

Już teraz obserwujemy jak jego perspektywa wpływa na władze miasta. Decyzje, które jeszcze kilka miesięcy temu wydawały się niemożliwe, dziś stają się rzeczywistością.

Jest to najlepszy dowód na znaczenie zaangażowania mieszkańców w sprawy publiczne.

Jakość rządów zależy od nas! Warszawiaku, 13 października staw się w swojej komisji wyborczej i oddaj głos. Głosuj jak chcesz - ważne, że to zrobisz. Pokażmy, że miasto jest nasze. Warszawiaku, zakochaj się w referendum!

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma