• facebook
 • rss
 • Marsz Różowej Wstążki

  Tomasz Gołąb /PAP

  dodane 04.10.2013 10:00

  Celem akcji jest przypominanie kobietom, że najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi raka piersi jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

  W sobotę po raz kolejny ulicami Warszawy przejdzie marsz Różowej Wstążki, który ma zachęcić kobiety do regularnych badań w ramach profilaktyki raka piersi. Z możliwości zbadania piersi będzie można skorzystać podczas rodzinnej imprezy, która odbędzie się po marszu.

  Marsz, który tradycyjnie już odbywa się w październiku, jest częścią prowadzonej od kilkunastu lat Wielkiej Kampanii Życia, która ma popularyzować wiedzę na temat raka piersi i zachęcać do regularnego wykonywania badań USG i mammograficznych. Marsz rozpocznie się o godz. 12 przed Hotelem Bristol, uczestnicy przejdą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska, Podwale, Nowomiejska, Mostowa, Boleść, by dojść do ul. Rybaki.

  Po przemarszu ok. godz. 13 w rejonie Parku Fontann rozpocznie się wielka impreza rodzinna, podczas której będzie można skorzystać z badania USG piersi. Także w celu promocji profilaktyki raka piersi już w piątek różowym światłem podświetlony zostanie Pałac Kultury i Nauki. Iluminację PKiN będzie można obejrzeć w piątek od godz. 20 do północy.

  Wśród zaplanowanych atrakcji są też m.in. porady trenera osobistego, konkursy z nagrodami, animacje dla dzieci prowadzone przez Pana Yapę oraz koncerty gwiazd: Anny Wyszkoni, Natalii Kukulskiej oraz Patrycji Markowskiej. 

  W trakcie imprezy będzie można nabyć produkty z Różową Wstążką, które wspierają działania profilaktyczno-edukacyjne prowadzone w ramach kampanii Avon kontra Rak Piersi.

  Tegoroczna akcja prowadzona jest pod hasłem: „Dbam o siebie dla Ciebie”. Ambasadorkami akcji są znane mamy, które zwracają uwagę innym kobietom na to, że warto dbać o siebie dla tych, których kochamy, przede wszystkim dla dzieci. Inicjatywę wspierają Anna Wyszkoni, Aneta Zając oraz Anna Nowak-Ibisz, które wezmą udział w sobotnim marszu.

  Marsz Różowej Wstążki to jedna z akcji podejmowanych w ramach Wielkiej Kampanii Życia – Avon kontra Rak Piersi. Kampania przeciwko rakowi piersi prowadzona jest w Polsce przez firmę Avon już od 15 lat. Środki na działania w ramach kampanii pozyskiwane są ze sprzedaży produktów z Różową Wstążką – do tej pory udało się zebrać w ten sposób 15 mln zł.

  Celem akcji jest przypominanie kobietom, że najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi raka piersi jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

  W październiku, który jest miesiącem profilaktyki raka piersi, zaplanowano 194 postojów mammobusów w 13 mazowieckich powiatach. Kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie wykonać mammografię w ramach "Programu profilaktyki raka piersi". Mazowiecki NFZ co tydzień publikuje aktualne informacje o terminach i miejscach postoju mammobusów na stronie internetowej www.nfz-warszawa.pl/index/pacjent/info/kom_12072013. Mieszkanki Mazowsza będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne również w Centrum Onkologii-Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie podczas organizowanej tam 19 października "Białej soboty". 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół