• facebook
 • rss
 • Festiwal "Chrześcijańskie Granie"

  Tomasz Gołąb /GN

  dodane 04.10.2013 23:37

  Dziś największy festiwal młodej muzyki chrześcijańskiej w stolicy. Siedem zespołów przez sześć godzin wleje w uczestników niezwykłą dawkę nadziei i wiary. Wszystko za "Bóg zapłać".

  5 października o godz.15 w amfiteatrze na warszawskiej Woli rozpocznie się Festiwal "Chrześcijańskie Granie" – jedyne takie wydarzenie w Polsce, promujące młodą scenę muzyki chrześcijańskiej. Siedem zespołów zaprezentuje swoje najlepsze brzmienia i kolejny raz rozdane zostaną nagrody muzyczne – "Złote Krążki".

  Podczas wydarzenia planowane są atrakcje towarzyszące, m.in. grillowanie i zabawy dla dzieci. Ponieważ amfiteatr jest zadaszony, festiwal jest niezależny od warunków pogodowych.

  – Szukamy tego, co najciekawsze i różnorodne w muzyce. Dlatego na jednej scenie spotykają się wykonawcy hip-hopu, gospel, rock, pop i poezji śpiewanej – mówi Michał Guzek, organizator wydarzenia. – Festival "Chrześcijańskie Granie" to wiara – autentyczny przekaz – radość i wdzięczność.

  Na scenie wystąpią: magda.lena frączek, Hiob, StronaB, PANdamusic, Twoje Niebo & Ewa Uryga, Porozumienie oraz zespół Kanaan. Galę poprowadzi dziennikarz Łukasz Sośniak z gospelbox.pl – magazynu o muzyce chrześcijańskiej. Wstęp na imprezę jest wolny.

  W ramach festiwalu od 2012 roku przyznawane są "Złote Krążki". W zeszłym roku otrzymały je zespoły: Strona B (Debiut 2012), Love Story (największa sprzedaż w sklepie Chrześcijańskie Granie), Arkadio (plebiscyt płyta roku 2012), Mate.O (nagroda GOSPELBOX). W tym roku za największą sprzedaż płyty "Talitha Kum" zespołu Love Story odbierze "Krążek" Magda Frączek. Zostanie przyznana również nagroda za DEBIUT roku 2013 zespołowi Kanaan.

  Więcej na: www.festival.chrzescijanskiegranie.pl.

  Program:

  15.00 Twoje Niebo & Ewa Uryga

  15.50 Hiob

  16.40 PANdamusic

  17.30 Porozumienie

  18.20 StronaB

  19.15 magda.lena Frączek

  20.15 Kanaan

  Festiwal "Chrześcijańskie Granie 2013"
  Michał Kondrat

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół