• facebook
 • rss
 • Nie będzie opłat dla kierowców

  Tomasz Gołąb

  dodane 09.10.2013 22:08

  Prawo i Sprawiedliwość zarzuca prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz, że chce wprowadzić opłaty za przejazd mostami. Ona dementuje.

  - Ze zdziwieniem dowiadujemy się, że mosty mają być płatne - powiedział dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do przyjętej w 2009 roku "Strategia Zrównoważonego Rozwoju Systemu Transportowego Warszawy do 2015 roku", która przewiduje taką możliwość.

  W południe prezydent Warszawy, podczas prezentacji budowanego w Cytadeli Muzeum Katyńskiego, zdementowała tę informację. Następnie opublikowała oświadczenie na stronie internetowej ratusza

  - „Strategia zrównoważonego rozwoju systemu transportowego Warszawy” to zbiór narzędzi, stosowanych w Europie i na świecie,  wskazujących możliwe rozwiązania prowadzące do równoważenia sytemu transportu. Możliwość wprowadzenia opłat za korzystanie z mostów, tuneli, czy płatnego wjazdu do centrum to jednak tylko jedna z setek opcji. Opcji, na którą się nie godzę! - odpowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Nigdy nie pracowaliśmy ani nie zamierzamy podjąć prac nad wprowadzeniem opłat dla kierowców za przejazd mostami, tunelami i inną miejską infrastrukturą. W ciągu ostatnich lat w Warszawie powstały rozwiązania drogowe, które ułatwiają mieszkańcom poruszanie się po mieście. Węzły Marsa i Łopuszańska odkorkowały kluczowe, nieprzejezdne od lat, skrzyżowania. Most Marii Skłodowskiej-Curie bardzo popularną ul. Modlińską i most Grota-Roweckiego. Rozwiązaniem, które wprowadzam od lat, jest zachęcanie mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej, ale nie poprzez wprowadzanie dodatkowych opłat, a poprzez ułatwienia w podróżowaniu komunikacją miejską poprzez m.in. inwestowanie w nowe autobusy, tramwaje, pociągi SKM i metra, budowę nowej infrastruktury, w tym kluczowe inwestycje: II linia metra i obwodnica Warszawy, a także bardzo popularne parkingi Parkuj i Jedź. To jest prawdziwa alternatywa, która zachęci warszawiaków do przesiadania się z samochodów do komunikacji publicznej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół