• facebook
 • rss
 • "Mostowa" sesja po referendum

  aś /PAP

  dodane 11.10.2013 13:34

  Awantura o myto na mostach miała być jeszcze przed referendum. Nie udało się. Zwołana na wniosek PiS sesja miejska odbędzie się już po głosowaniu.

  Radni PiS chcieli zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy w piątek – ostatni dzień przed ciszą wyborczą przed niedzielnym referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nie udało się rozkręcić politycznej awantury. - Sesja odbędzie się w przyszły czwartek – poinformował rzecznik rady Sławomir Paszkiet. Wniosek PiS ws. nadzwyczajnej sesji wpłynął do biura Rady Warszawy w czwartek późnym popołudniem. Przewodniczący rady ma obowiązek zwołania takiej sesji w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku.

  Politycy chcą wykreślenia ze strategii transportowej Warszawy zapisów dotyczących opłaty za przejazd przez mosty. Zarzucają prezydent, że chce wprowadzić opłaty za przejazd mostami (chodzi o zapis w Strategii zrównoważonego rozwoju system transportowego Warszawy do 2015 r.). Gronkiewicz-Waltz zapewniła jednak, że nie ma zamiaru "podjąć prac nad wprowadzeniem opłat dla kierowców za przejazd mostami, tunelami i inną miejską infrastrukturą".

  Odniosła się także do reklam, które w dzisiejszym wydaniu Faktu i Super Expressu zamieściło Prawo i Sprawiedliwość. "Raz jeszcze informuję, że nigdy nie pracowałam i nie zamierzam podjąć prac nad wprowadzeniem opłat za przejazd mostami, tunelami i inną miejską infrastrukturą. Informacja o tym, że „będą opłaty za przejazd mostami w Warszawie, jeżeli warszawiacy nie pójdą na referendum" jest kłamstwem. Chcę też jeszcze raz podkreślić, że zapis w "Strategii zrównoważonego rozwoju systemu transportowego w Warszawie", na który powołuje się PiS - co ciekawe - powstał za czasów rządu PiS w Warszawie.  Jak powiedział wczoraj Kazimierz Marcinkiewicz, który w 2006 roku był komisarzem w stolicy, mianowanym przez ówczesnego Premiera Jarosława Kaczyńskiego: "Zespół, który przygotował tę strategię, został powołany jeszcze przez ś.p. Lecha Kaczyńskiego". Pomysł wprowadzenia opłat za mosty i tunele powstał więc jeszcze za czasów rządu PiS, a ja nie mam zamiaru go realizować!".
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół