• facebook
 • rss
 • Niedziela z Papieżem

  dodane 12.10.2013 10:46

  Warszawa znów zacznie mówić głosem Jana Pawła II. XIII Dzień Papieski już 13 października.

  Dzień Papieski przypada w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, czyli w tym roku 13 października. Tegoroczne hasło brzmi "Jan Paweł II - Papież dialogu".

  Niedzielne obchody rozpoczną się Mszą Św. w bazylice św. Krzyża, celebrowaną przez bp. Wojciecha Polaka sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Liturgia transmitowana będzie przez program 1 Polskiego Radia o godz. 9. O godz. 15 na Placu Zamkowym odbędzie się koncert galowy, który przypomni postać bł. Jana Pawła II - przyjaciela młodych, który umiał ich słuchać i wskazywać drogę. Jego osnowę stanowi dialog Papieża z młodymi całego świata. Podczas koncertu wystąpią: Katy Carr z Wielkiej Brytanii, Małgorzata Ostrowska, Natalia Sikora, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski, Darek Malejonek, Janusz Radek i zespół Pectus. Solistom będzie towarzyszył chór stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia pod kierunkiem Huberta Kowalskiego oraz zespół instrumentalny Piotra Dziubka, kierownika muzycznego koncertu. Prowadzącym jest Krzysztof Ziemiec a koncert reżyseruje Konrad Smuga.

  Po koncercie o godz. 16 odbędzie się przygotowany przez stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" Apel Modlitewny Warszawy z Ojcem Świętym Franciszkiem. Wieczorem zaś o godz. 19 w kościele akademickim św. Anny w Warszawie odprawiona zostanie Msza Święta inaugurująca rok akademicki 2013/2014, na którą przybędą rektorzy wyższych uczelni warszawskich.

  Przed kościołami i na ulicach Warszawy będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnych młodych pochodzących z ubogich rodzin. Ta inicjatywa, prowadzona od wielu lat przez "Dzieło Nowego Tysiąclecia", to tzw. "Żywy pomnik" wdzięczności Janowi Pawłowi II za całe jego życie.

  Dzień Papieski poprzedzi Gala Nagród TOTUS. Uroczystość wręczenia "katolickich Nobli" odbędzie się 12 października i będzie transmitowana o16.50 przez Program 2 TVP. Podczas gali zostaną także wręczone dyplomy laureatom konkursu akademickiego o stypendium i indeks im. bp. Jana Chrapka.
   
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół