• facebook
 • rss
 • Jak pokonać szatana?

  dodane 01.11.2013 11:48

  „Jak pokonać szatana” to film na temat walki duchowej, a konkretnie walki z szatanem - osobowym złem. Autorem dokumentu jest Michał Kondrat - wieloletni asystent egzorcysty. Jego premiera odbyła się 31 października w kinie "Wisła".

  Czy świeccy mogą modlić się z nałożeniem rąk? Co jest najważniejsze w modlitwie uwolnienia? Czy można modlić się przez kogoś przez telefon? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedź można znaleźć w filmie Michała Kondrata "Jak pokonać szatana?".

  Jego premiera odbyła się 31 października w kinie "Wisła". - Premierę filmu specjalnie zaplanowałem na Halloween, ponieważ wiele osób traktuje ten dzień jako świetną zabawę i nie zdaje sobie sprawy, że zapalanie świeczek w dyni, przebieranie się za diabła czy jakieś mroczne postacie jest formą oddawania szatanowi czci i może otworzyć na jego działanie - wyjaśnia Michał Kondrat, wieloletni asystent egzorcysty, absolwent studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

  Tematem filmu jest problematyka walki duchowej. Autor z kamerą odwiedza najbardziej znanych włoskich egzorcystów tj. o. Gabriel Amorth, watykański egzorcysta, o. Cipriano de Meo, któremu wskazówek udzielał sam o. Pio czy ks. Alvaro Ardelli, egzorcysta, proboszcz katedry w Arezzo. Specjaliści od walki duchowej dzielą się swoim doświadczeniem w walce ze złem. Zdradzają także kulisy swojej posługi - np. podczas uwalniania od złego ducha o. Maksymilian Kolbe podarował o. Cipriano swoje… okulary.

  W dokumencie wiele miejsca poświęcone zostało także posłudze uwalniania i uzdrawiania, którą także mogą sprawować świecy. W filmie zawarte są także konkretne wskazówki, jak prawidłowo sprawować taką posługę. Swoim doświadczeniem w tej dziedzinie podzieliła się Angela Musolessi - świecka współpracownica o. Gabriela Amortha, tercjarka Zakonu Świętego Franciszka. Materiał zawiera wywiad z mocno dręczoną Włoszką oraz modlitwa nad nią o uwolnienie. O swoim doświadczeniu walki duchowej mówi także Anna Golędzinowska, nawrócona modelka.

  Premierowy pokaz zgromadził ok. 500 osób. - Idea, która mi przyświecała to odkłamanie rzeczywistości, mówienie w nowy sposób o rzeczywistości walki duchowej, tak aby dotrzeć do osób także niewierzących - powiedział podczas premiery Michał Kondrat.W pokazie uczestniczyła także Anna Golędzinowska.

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół