• facebook
 • rss
 • Houston, mamy problem

  Aneta Kulesza

  dodane 04.11.2013 18:10

  Ruszyło właśnie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami. Zaniedbania, problemy i to co nas frustruje w mieście można zgłaszać za pomocą strony internetowej, aplikacji mobilnej czy rozmowy telefonicznej.

  System testowany był przez trzy miesiące, przyjęto blisko 50 tys. spraw, głównie dotyczących problemów z nawierzchnią dróg.  Strona www. warszawa19155.pl już działa, i tam można zgłaszać pierwsze interwencje. Dostępna jest już także aplikacja na telefony komórkowe.

  Do obsługi interesantów zostali oddelegowani pracownicy wydziałów Urzędu Miasta. Rozwiązywaniem problemów zajmie się ZDM.

  Nowy system komunikacji z mieszkańcami to coś więcej, niż tylko infolinia dla spraw bieżących. Wchodząc na stronę i wybierając zakładkę Baza Wiedzy, możemy wpisać „wymiana dowodu osobistego”, a  portal dostarczy nam informacji o dokumentacji i wysokości opłat niezbędnych do jej realizacji.

  Każdej zgłoszonej sprawie zostanie nadany specjalny numer, dzięki czemu będziemy mogli śledzić postęp naprawy np. niedziałającej latarni.  Baza problemów i działań jednostek będzie na bieżąco aktualizowana.

  CKM usprawni podejmowanie decyzji w zarządzaniu jednostkami podlegającymi pod władzę ratusza, czuwając nad odpowiednią liczbą ich pracowników czy sprawnością systemów technicznych.

  Centrum pozwoli na analizę potrzeb mieszkańców stolicy. Urzędnicy już proszą o wyrozumiałość w sprawie działania systemu, a wielki  baner na PKiN zachęca do powiadamiania, co w mieście niesprawnie zgrzyta i piszczy.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół