• facebook
 • rss
 • "Powinien być wyświetlany w każdej szkole"

  aś /KAI

  dodane 04.11.2013 19:00

  Film "Jak pokonać Szatana" od 8 listopada będzie można oglądać codziennie w Kinie Wisła. Zainteresowanie przekroczyło wyobrażenia organizatorów.

  Tłumy na warszawskiej premierze filmu Michała Kondrada skłoniły Kino Wisła do umieszczenia dokumentu w swoim repertuarze. Od 8 listopada, będzie można go obejrzeć codziennie o godz. 19. - Bardzo się cieszę, że taki film powstał i że jest człowiek, który nie boi się takiego tematu. To jest film, który moim zdaniem powinien być wyświetlany we wszystkich szkołach na lekcjach religii na całym świecie - mówił po premierze filmu znany aktor Radosław Pazura.

  Premiera filmu Michała Kondrata odbyła się na warszawskim Żoliborzu 31 października. Bilety zostały wyprzedane jeszcze na kilka dni przed premierą - wszystkie 500 miejsc w największej sali projekcyjnej Kina Wisła były zajęte. Kolejne tyle osób odeszło od kasy z informacją o braku biletów, a ponadto w dniu premiery pracownicy kina odebrali ponad 200 telefonów z pytaniem o dodatkowy pokaz filmu.

  - Myślę, że szczerość tego dokumentu jest największą jego siłą. Michał opowiedział w nim między innymi o prawdzie swojego serca i to jest bardzo cenne, i za to mam dla niego szacunek - mówił dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz.

  Oprócz już wspomnianych na premierze obecni byli m.in.: Tomasz Kammel, Paweł Poncyliusz, Paweł Zuchniewicz, Anna Golędzinowska, ks. Grzegorz Suchodolski, ks. Tadeusz Bożełko. Bp Józef Zawitkowski, który nie mógł być obecny na premierze, wystosował list do autora filmu z gratulacjami, wyrazami podziwu i błogosławieństwem.

  "Jak pokonać szatana" to film dokumentalny zrealizowany we Włoszech latem 2013 r. Jego autorem jest Michał Kondrat - wieloletni asystent egzorcysty, absolwent studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Autor z kamerą odwiedza najbardziej znanych egzorcystów na świecie, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Udokumentowano też wywiad z mocno dręczoną Włoszką oraz modlitwę o uwolnienie.

  Film będzie można także zobaczyć 30 listopada o godz. 18 w Dobrym Miejscu (bilety 15 zł).

                                                                                                    Zobacz film z premiery:
  "JAK POKONAC SZATANA" - relacja z premiery filmu
  Michał Kondrat

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • JAWA25
   18.10.2016 13:19
   "Kiedy ktoś szuka diabła we wszystkich rzeczach, tym samym zaczyna przeceniać działanie szatana w świecie. A taka postawa prowadzi do demonizacji całego stworzenia, co oddala chrześcijanina od przesłania Ewangelii i stwarza wrażenie, jakoby samo chrześcijaństwo było religią dualistyczną, a Chrystus w dziele zbawienia nie zwyciężył do końca zła. (...) Ludzie szukający diabła we wszystkich rzeczach częstokroć lubią odwoływać się do egzorcyzmów jako najbardziej skutecznego środka w walce ze złem. W ten sposób przynajmniej pośrednio deprecjonują skuteczność działania sakramentów, w tym zwłaszcza chrztu, bierzmowania, Eucharystii, pokuty czy namaszczenia chorych. Co więcej, zdają się oni stawiać obrzęd egzorcyzmów, który nie jest zaliczany do sakramentów, wyżej od samych sakramentów." http://www.mblaza.jezuici.pl/articles.php?lng=pl&pg=59
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół