• facebook
 • rss
 • Rezydencje zapraszają

  jjw

  dodane 06.11.2013 21:46

  W listopadzie za darmo możemy zwiedzić m.in. Zamek Królewski i Pałac w Wilanowie.

  Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie i Zamek Królewski na Wawelu, dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ogłosiły listopad 2013 r. miesiącem bezpłatnego zwiedzania.

  Już po raz drugi Rezydencje Królewskie zapraszają do bezpłatnego zwiedzania swoich wnętrz. W ubiegłym roku inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W listopadzie 2012 r. Rezydencje Królewskie odwiedziło 265,5 tys. osób. 29,5 tys. wzięło udział w muzealnych zajęciach edukacyjnych, z tego aż 16 tys. w 800 darmowych lekcjach muzealnych na temat nowoczesnego patriotyzmu. Akcji przyświecają trzy główne cele: zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury, edukacja kulturalna i wzrost uczestnictwa w kulturze.

  W ramach porozumienia, Rezydencje Królewskie podejmują wspólne działania mające na celu promocję ich działalności. Od 4 do 29 listopada w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie zaprezentowano dorobek wydawniczy Muzeum Łazienki Królewskie, Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Muzeum Pałacu króla Jana III w Wilanowie. Na kolejnych planszach pokazano blisko sto pozycji wydanych przez wymienione instytucje w ostatnich latach. Patronem wystawy jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, współtwórca wirtualnego Salonu Książki Muzealnej.

  W ramach porozumienia Rezydencji Królewskich, 12 listopada w Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie, odbędzie się również ogólnopolska konferencja naukowa dla nauczycieli i edukatorów muzealnych – „Ojczysty panteon, ojczyste spory”.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół