• facebook
 • rss
 • PO i PSL zignorowały rodziców

  PAP

  dodane 08.11.2013 11:27

  Politycy PO i PSL zignorowali rodziców, którzy mają konstytucyjne prawo do decydowania o swoich dzieciach - powiedziała Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców tuż po odrzuceniu przez Sejm wniosku o przeprowadzenie referendum ws. 6-latków w szkołach.

  "Rodzice, to jest nasz dzień, kiedy pokazaliśmy naszą siłę. Politycy nas zignorowali, ale to nie zmienia faktu, że my będziemy walczyć do skutku o nasze dzieci. To my jesteśmy wyborcami, to my jesteśmy rodzicami, to my mamy konstytucyjne prawo do decydowania o edukacji dzieci" - powiedziała Elbanowska dziennikarzom.

  "Będziemy o tym pamiętać i nie odpuścimy. Będziemy działać dalej, nie przestaniemy walczyć. To chodzi o nasze dzieci. Nam chodzi tylko o jedno: chcemy mieć prawo do decydowania o edukacji naszych dzieci" - podkreśliła.

  Apelowała też do rodziców i przeciwników reformy, by się nie poddawali. "Nie popadajcie w jakąś rozpacz i smutek" - mówiła Elbanowska, zapowiadając, że inicjatorzy referendum - Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców - będzie działać do skutku. "Ta reforma nie wejdzie w życie, bo ona w polskich warunkach nie ma racji bytu. Gdyby szkoły były przygotowane, gdyby reforma była przygotowana to ponad 80 proc. rodziców nie zostawiało, by dzieci w przedszkolach" - dodała.

  Nasz komentarz: Wyrok na demokrację bezpośrednią

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • komentator
   08.11.2013 12:07
   to teraz rodzice powinni zignorować PO i PSL w najbliższych wyborach. Proszę zachować w pamięci stosunek tych partii do zdania rodziców
  • Tomek
   08.11.2013 12:14
   W Polsce rządzą cyniczne gnoje
  • Yanosh
   08.11.2013 21:14
   Podziwiam PP. Elbanowskich i wszystkich, którzy wzięli udział w akcji w obronie 6-latków. Machina po tzw. drugiej = rządowej stronie ruszyła jednak od chwili dojścia do władzy PO. Wtedy szukać należy początków - akcji - która została wylobbowana przez tzw. grupy nacisku - kuratorów z różnymi powiązaniami, kadrę pedagogów na kierunkach pedagogicznych w uniwersytetach, która jest ściśle powiązana z ośrodkami eksperckimi i działa jak mafia z gronem urzędników w Ministerstwie Edukacji oraz z prywatnymi wydawnictwami pedagogicznymi które 5-6 lat temu już zaczęły przygotowywać podręczniki dla 6 latków. Wydawnictwa te nie mogły się przebić kilkanaście lat temu ze swoimi książkami, bo 6-latków, którzy mieli zezwolenie od psychologa na pójście do szkoły była b. mała grupa. Dopiero rządy PO-PSL umożliwiło zrobienie "milowego kroku" w skoku na olbrzymią KASĘ. Bo o KASĘ tu chodzi, jakby ktoś nie wiedział (tak jak w "in vitro"!!) To jest problem do opisania dla rzetelnego dziennikarza śledczego !!!
  • Ewa
   08.11.2013 22:02
   Po co ta polityka? dziecko 6-chętnie pójdzie do szkoły,ale mamuśka bedzie miała więcej obowiązków...haha
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół