Nowy numer 16/2018 Archiwum

Capstrzyk i marsz PiS

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się już dziś.

O godz. 17 przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego rozpocznie się Capstrzyk Niepodległości - jego kulminacyjnym punktem będzie odczytanie "Niepodległościowego Apelu Pamięci". Przed pomnikiem zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Na zakończenie przewidziano przekazanie harcerzom "Ognia Niepodległości" oraz defiladę pododdziałów złożonych z żołnierzy, funkcjonariuszy innych służb mundurowych i rekonstruktorów. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych i wojskowych.

Także 10 listopada, w „miesięcznicę” katastrofy smoleńskiej, swój marsz organizuje Prawo i Sprawiedliwość. O 20.30 jego uczestnicy przejdą sprzed archikatedry św. Jana przed Pałac Prezydencki, gdzie odbędzie się Apel Pamięci. O godz. 21 marsz przejdzie przed pomnik Józefa Piłsudskiego przy Hotelu "Europejskim", gdzie przedstawiciele partii złożą kwiaty. Z kolei na pl. Piłsudskiego swoje przemówienie wygłosi Jarosław Kaczyński.

Główne uroczystości z okazji Święta Niepodległości zaplanowano na 11 listopada. Ulicami Warszawy przejdą dwa marsze - "Razem dla Niepodległej" i Marsz Niepodległości. Oprócz tego odbędzie się 11 manifestacji oraz Bieg Niepodległości.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma