• facebook
 • rss
 • "Zaufanie proboszcza zostało nadużyte"

  jk /aś

  dodane 11.11.2013 11:41

  Po niedzielnej Mszy świętej w kościele św. Augustyna księża odczytali wiernym oświadczenie kurii w sprawie piątkowych wydarzeń. Wyrazili także swoje ubolewanie.

  Ks. Sebastian Wawrzyński, wikary, potwierdził, że miał to być bardzo kameralny pokaz mody ślubnej, a zaufanie księdza proboszcza zostało nadużyte. Poinformował również, że nie doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu - został na ten czas zabrany z tabernakulum. Nikt z organizatorów i uczestników pokazu nie miał również dostępu do prezbiterium. - Choć i tak - dodał - nie powinno do tego dojść. Prosił o modlitwę za parafię i pracujących tam księży.

  Od środy 6 listopada trwa planowana od roku parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Z pielgrzymami wyjechali ksiądz proboszcz i dwóch wikarych. W parafii pozostało dwóch księży.

  W piątek 8 listopada wieczorem w kościele pw. św. Augustyna odbył się zamknięty pokaz mody. Modelki defilowały nawą główną, przebierały się w zakrystii (w internecie pojawiły się ich zdjęcia pod wiszącym tam krucyfiksem, które wielu zbulwersowały). Przejście z zakrystii do kościoła nie wymaga wejścia do prezbiterium.

  W sobotę wieczorem w tej sprawie wydała oświadczenie kuria warszawska i księża parafii św. Augustyna. Napisano w nim m.in.: "Księża pracujący w par. św. Augustyna wraz z Kurią Warszawską wyrażają ubolewanie, iż doszło do tego rodzaju wydarzenia, przepraszają wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tym wydarzeniem urażeni, oraz oświadczają, że zdecydowanie są przeciwni organizowaniu takich prezentacji w kościołach i innych miejscach sakralnych".

  Czytaj także:

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół