• facebook
 • rss
 • Ludzie "z marginesu" w Kościele

  aś /KAI

  dodane 08.01.2014 11:09

  O ludziach wykluczonych społecznie i ich miejscu w Kościele będzie mowa podczas kolejnego spotkania w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie. Początek 11 stycznia o godz. 17 w klasztorze ojców dominikanów przy ul. Freta 10.

  W ramach kolejnego spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary Mikołaj Foks (Program IV Polskiego Radia, wcześniej Religia.tv) będzie rozmawiał z o. Wojciechem Jędrzejewskim OP.

  Chorzy, uzależnieni, ubodzy, uwikłani w przestępczość. Jakie jest miejsce ludzi "z marginesu" w Kościele? Jak dostrzec w nich Jezusa i jak "wykluczeni" mogą go znaleźć we wspólnocie Kościoła? Między innymi z takimi pytaniami zmierzą się uczestnicy najbliższego spotkania.

  To już jedenasty rok Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: "Chrześcijanin na falach współczesności". Podczas comiesięcznych spotkań Mikołaj Foks rozmawia z duchownymi i świeckimi o wyzwaniach, zagrożeniach i szansach, jakie współczesny świat stawia przed osobami wierzącymi.

  Poruszane są m.in. kwestie etyki i moralności chrześcijańskiej w pracy i biznesie, wolności sumienia w demokracji czy zagrożeń duchowych związanych np. z usługami wróżbiarskimi. Nie zabraknie brakuje też spotkań poświęconych małżeństwu "po katolicku" czy funkcjonowaniu chrześcijan w świecie kultury i showbiznesu.

  Wśród gości znajdzie się wielu cenionych specjalistów – duchownych i świeckich, jak również przedstawicieli środowisk twórczych i mediów.

  Zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy religijnej i lepszym poznaniem Boga już dziś ojcowie dominikanie zapraszają do Sali Prowincjalskiej klasztoru przy ulicy Freta w Warszawie na comiesięczne rozmowy o wyzwaniach współczesności w kontekście wiary.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół