• facebook
 • rss
 • Pietrzak na zakręcie

  tg

  dodane 04.02.2014 14:00

  Na scenie Dobrego Miejsca na Bielanach usłyszymy komentarze do aktualnych wydarzeń w wykonaniu Jana Pietrzaka, któremu towarzyszyć będą Marcin Wolski, Ryszard Makowski oraz Krzysztof Paszek.

  Występy Kabaretu Pod Egidą stały się już tradycją w Dobrym Miejscu. Tym razem na scenie Dobrego Miejsca na Bielanach będzie można usłyszeć komentarze do aktualnych wydarzeń w wykonaniu Jana Pietrzaka, któremu towarzyszyć będą Marcin Wolski, Ryszard Makowski oraz Krzysztof Paszek.

  Urodzony na warszawskim Targówku kabareciarz, twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach (lata 60-67) i Kabaretu pod Egidą (od 1967 r. do dziś) jest autorem tysięcy piosenek, monologów i felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju.

  Jego patriotyczna pieśń "Żeby Polska była Polską" stała się w 1980 roku spontanicznym hymnem "Solidarności". W wyborach w 1995 roku ubiegał się o urząd Prezydenta RP, głosząc m.in. postulaty przywrócenia kary śmierci i liberalizacji gospodarki. Ostatecznie uzyskał 201 033 głosów.

  - Mój zawód? Wystawiam się na pośmiewisko i za to mi płacą - mówi z dystansem o swojej pracy.

  Sklep Chrześcijańskie Granie na  stronie www.chrzescijanskiegranie.pl uruchomił sprzedaż biletów przez internet. Kabaret pod Egidą wystąpi 9 lutego o godz. 17 w Auli bł.ks. Jerzego Popiełuszki w Dobrym Miejscu przy ul.Dewajtis 3 – wejście B (Warszawa – Bielany). Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dobremiejsce.org.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół