• facebook
 • rss
 • Ks. Bashobora odprawi kapłańskie rekolekcje

  Agata Ślusarczyk

  dodane 05.02.2014 13:23

  45 księży zgłosiło się na kapłańskie rekolekcje, które w praskim seminarium odprawi charyzmatyczny kapłan z Ugandy. Zapisy trwają.

  Kapłańskie rekolekcje z ks. Johnem Bashoborą odbyły się już Częstochowie, Koszalinie i Bielsko-Białej. Podczas spotkania z duchownymi z całej Polski, charyzmatyk dzielił się m.in. świadectwem swojej wiary, działania Ducha Świętego, praktyką modlitwy uwolnienia i głosił naukę o Królestwie Bożym. W daniach 21-26 lipca podobne spotkanie odbędzie się także w Warszawie.

  - Co roku rekolekcje dla księży organizowane przez ks. Johna cieszą się dużą popularnością. Po rekolekcjach "Jezus na Stadionie", w którym uczestniczyło 500 duchowych, wielu z nich dopytywało o rekolekcyjne spotkania w księżowskim gronie - wyjaśnia s. Tomasza, współpracowniczka ks. Johna Bashobory.

  Kapłańskie rekolekcje odbędą się Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Mehoffera 2. Od momentu uruchomienia zapisów zgłosiło się już 45 duchowych. Większość to ogólnopolskie zgłoszenia, wśród nich jest także 10 kapłanów w praskiej diecezji i cztery osoby z zagranicy. Ze względu na ilość miejsc w spotkaniu może wziąć udział 100 księży.

  Podczas sześciodniowych rekolekcji księża będą uczestniczyć codziennie w Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, nieszporach, jutrzni i indywidualnych rozmowach z charyzmatykiem. Dokładny program spotkania nie jest jeszcze ustalony. - Księża sami zadecydują czy wolą więcej czasu poświęcić na wysłuchanie konferencji, czy na indywidualne spotkania Sami także zaproponują tematy, o których chcieliby usłyszeć konferencje - wyjaśnia s. Tomasza.

  Zgłoszenia, do wyczerpania limitu miejsc, należy kierować na adres stomasza@o2.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół