• facebook
 • rss
 • Prawie jak na stadionie

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska

  dodane 13.02.2014 14:09

  "Uwielbienie Jezusa" w praskiej katedrze to efekt ubiegłorocznych rekolekcji z o. Bashoborą. Kolejne spotkanie - 15 lutego o godz. 18.

  Eucharystia, uwielbienie, zadanie, nauczanie i błogosławieństwo - to plan sobotnich modlitw w katedrze warszawsko-praskiej. Wieczory "Uwielbienie Jezusa" są cykliczną modlitwą na kanwie lipcowego spotkania z ugandyjskim charyzmatykiem.

  "Pragniemy, aby pełne mocy doświadczenie wspólnej modlitwy trwało w nas nadal. Pragniemy otwierać się jeszcze bardziej na działanie Ducha Świętego. Chcemy uczyć się modlić i wspólnie wzrastać w świętości" - piszą na stronie internetowej "Jezus na Stadionie" organizatorzy modlitwy.

  Na kolejne "Uwielbienie Jezusa" organizatorzy ubiegłorocznych rekolekcji na Stadionie Narodowym zapraszają 15 lutego o godz. 18 do katedry przy ul. Floriańskiej 3. Mszy św. będzie przewodniczył bp Marek Stolarczyk. Po modlitewnym spotkaniu będzie rozprowadzana adhortacja papieża Franciszka Evangelii Gaudium o  ewangelizacji.

  Ks. John Bashobora przyjechał do Polski po raz pierwszy w roku 2007. Poprowadził wtedy spotkanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach z okazji 40-lecia Ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim. Od tego czasu jest bardzo często zapraszany, by pełnił posługę w Polsce. Głosi naukę Jezusa i proponuje nawiązanie z Nim osobistej relacji poprzez modlitwę w Duchu Św. Spotkaniom często towarzyszą liczne nawrócenia i uzdrowienia, zarówno duchowe jak i fizyczne, a także uwolnienia. W spotkaniu na Stadionie Narodowym w lipcu 2013 r. wzięło udział blisko 60 tys. osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół