• facebook
 • rss
 • Manifa: "Gender, ufam tobie"

  Aneta Kulesza

  dodane 09.03.2014 15:07

  Gender, prawo do aborcji, parytety, in vitro, równość - to główne hasła warszawskiej manify. Jak co roku zorganizowano wiec w obronie praw kobiet.

  Oficjalne hasło tegorocznej manify to „Równość w szkole, w pracy, w domu”. Ale na transparentach przygotowanych przez organizatorów manifestacji główne hasła to m.in. „Żądamy legalnej aborcji”, „STOP absurdom antygender”, „Kobieto, Kościół to Twoje piekło”, czy „Moje ciało, mój wybór”.

  - Wybrałam ten transparent, bo jest kolorowy. I nie odnosi się tylko do aborcji. Zależy mi na lepszej opiece zdrowotnej – mówi Olga, która trzyma w ręku tablicę „Nie chcemy tracić zdrowia i umierać z powodu ciąży. A Pan by chciał?”.

  Początkowo dla dzieci i rodziców biorących udział w manifestacji miał być przygotowany autobus z przewijakiem i zabawkami. Jak tłumaczyli organizatorzy, ze względu na niewywiązanie się z umowy kontrahenta – autobusu nie podstawiono.

  Wśród osób, które postanowiły w tym roku wesprzeć manifę, znalazł się także poseł Ryszard Kalisz. W wiecu udział wzięły także organizacje LGBT.

  Z hasłem „Gender, ufam Tobie” stylizowanym na znane z obrazu Jezusa Miłosiernego szła Klaudia, warszawska studentka. - Będę pisała pracę o gender w muzyce popowej. Dlatego taki napis - mówi.

  Zanim jeszcze manifestacja ruszyła z placu Defilad przemawiały liderki stowarzyszeń kobiecych. Mówiły m.in. o kobietach, którym odmówiono prawa do aborcji, co odbiło się na ich zdrowiu. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • cyrkowiec
   16.03.2014 12:42
   "Adwokaci diabła", a przepraszam, niewolnicy pieniądza. Pustogłowe owieczki nad przepaścią.Sprzedawczyki swojego i cudzego życia za drobne moniaki.Pseudointelektualiści uczący dzieci aby zabijały własne dzieci. Ograniczeni liberałowie, których szczytem istnienia jest nowy samochód, mieszkanie,lodówka... Chwalipięty facebookowe. Modlący się do suszi i carpaccio. Itd.,itp.'itd...
   JEZUS pokazał kierunek ewolucji człowieka.
   Zamknięte serca i umysły nigdy nie doświadczą miłości. Umrą puści.
  • zuza
   25.03.2014 10:25
   jak popatrzyłam na te zdjęcia to ogarnęła mnie trwoga,bo ja wychowuję moje dzieci w zupełnie innym swiecie,przekazuję im całkowicie odmienne wartości.Boję się więc jak kiedyś moje dzieci odnajdą się w tak zepsutym świecie.Już teraz są czasami wyśmiewane,że nie są trendi.
  • ania
   01.04.2014 09:22
   to ma być równość? oburza mnie fakt, że to kobiece, zdeformowane torsy nabijają na pale i się z nimi obnoszą; dla mnie to jawne pokazanie czym ma się stać kobieta - kukłą na patyku
  • wojtass
   03.04.2014 10:19
   jacy oni są żałosni, jawnie dążą do zabijania dzieci,do odsuwania się kobiet od rodziny " w szczytnym celu równosci" a jak patrze na zdjęcia to są tam rodzice z małymi dziecmi... dlaczego nie dokonali aborcji i mecza się z dziecmi ? gdzie ich równosc?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół